Nieoczekiwana porażka Polek z Portugalkami

Strona głównaKoszykówkaNieoczekiwana porażka Polek z Portugalkami

Nieoczekiwaną porażką Polek zakończył się ich trzeci mecz w turnieju towarzyskim w Poznaniu. Polskie koszykarki przegrały 61:65 z Portugalkami. Tym samym doznały drugiej porażki z rzędu. Dzień wcześniej okazały się gorsze od Niemek. Podopieczne Karola Kowalewskiego długo prowadziły z niżej notowaną Portugalią. O ich porażce zadecydowała czwarta kwarta. Ta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 23:13.

Polki musiały uznać wyższość Portugalek

Reprezentacja Polski w koszykówce kobiet wróciła do Poznania po 25 latach. Na początek pewnie wygrała z drużyną Portoryko. Niestety dzień później przyszła wyraźna porażka z Niemkami, czyli kolejnymi uczestniczkami nadchodzącego turnieju olimpijskiego. Na zakończenie małego turnieju w Poznaniu biało-czerwone rywalizowały z Portugalkami. To Polki były wyraźnymi faworytkami bukmacherów. Spotkanie jednak było wyrównane i skończyło się nieoczekiwanym rozstrzygnięciem.

Nieco lepiej w mecz weszły Polki. To one pierwszą kwartę wygrały 14:11. W drugiej kwarcie nasze koszykarki kontynuowały dobrą grę i dołożyły kilka kolejnych punktów przewagi. Na przerwę biało-czerwone schodziły przy prowadzeniu 31:23 i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Niestety po zmianie stron wszystko się zmieniło. Z minuty na minutę lepiej prezentowały się Portugalki. Po trzech kwartach na tablicy wyników było już tylko 48:42 dla Polek. Ostatni fragment meczu to już pełna dominacja przyjezdnych. Podopieczne Karola Kowalewskiego popełniały wiele błędów, co umiejętnie wykorzystywały rywalki. To Portugalki wygrały ostatnią kwartę 23:13, a cały mecz zakończyły 65:61 na swoją korzyść. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły: Anna Makurat (13), Agnieszka Skobel (10) i Aleksandra Wojtala (10).

Polska – Portugalia 65:61 (14:11, 17:12, 17:19, 13:23)

Solidne mecze towarzyskie za naszą kadrą

Za Polkami seria pięciu meczów towarzyskich. Rozpoczęły ją od dwóch zwycięstw ze Słowaczkami w Wałbrzychu. Później przeniosły się do Poznania, gdzie rozegrały trzy mecze. Wygrały pierwszy z nich z Portorykankami. Kolejne dwa przegrały, jednak za nimi mocno przepracowane zgrupowanie. Biało-czerwone przygotowują się do kolejnych meczów eliminacji do EuroBasketu 2025, które już jesienią.