Minimalna porażka polskich koszykarzy z Turcją

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaMinimalna porażka polskich koszykarzy z Turcją

Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzyska Olimpijski w Paryżu. Częścią tych przygotowań są mecze towarzyskie. Polska minimalnie przegrała w Stambule z Turcją 84:87, a świetny mecz rozegrał Aleksander Balcerowski.

Wkrótce rusza marsz do igrzysk

Polska będzie jednym z faworytów turnieju prekwalifikacyjnego, który rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa do 20 sierpnia. Zespół trenera Igora Milicicia solidnie się do niego przygotowuje. Tego lata biało-czerwoni pokonali dwukrotnie Macedonię Północną, przegrała z Serbią i zaliczyła zwycięstwo oraz porażkę z reprezentacją Holandii.

Zacięty mecz z klasową drużyną

Kolejnym mocnym przeciwnikiem byli Turcy. W Stambule jednak mecz był niezwykle wyrównany. Do przerwy był remis 37:37. W trzeciej kwarcie prowadziła Polska, ale w czwartek Turcy odrobili straty i wygrali mecz. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych rzucił Aleksander Balcerowski. Koszykarz, który niedawno grał w Lidze Letniej NBA w barwach Boston Celtics, a dopiero co podpisał umowę z Panathinaikosem Ateny, rzucił 24 punkty. Po 14 oczek dołożyli Igor Milicić Jr. oraz Mateusz Ponitka. Dla Turków najwięcej punktów rzucił Alperen Sengun, który na co dzień gra w NBA, a konkretnie w Houston Rockets.

Turcja – Polska 87:84 (15:15, 22:22, 22:25, 28:22)

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.