Trefl Sopot mistrzem Polski po raz pierwszy od 16 lat!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaTrefl Sopot mistrzem Polski po raz pierwszy od 16 lat!

A jednak to zrobili. Koszykarze Trefla Sopot przegrywali w serii finałowej 1:3 by odrobić straty i wygrać w decydującym, siódmym meczu 77:71. Tym samym Sopocianie po raz pierwszy od 16 lat zostali koszykarskimi mistrzami Polski!

Koszykówka w Polsce może dostarczyć wielkich emocji. Prawie 9700 kibiców zgromadzonych w Ergo Arenie oszalało z radości po syrenie kończącej czwartą kwartę. Decydujący o mistrzostwie Orlen Basket Ligi ułożył się na korzyść gospodarzy, którzy przecież w serii finałowej byli już w poważnych tarapatach, bo Szczecinianom brakowało jednego zwycięstwa do tytułu.

Best i Sopot najlepszy

W siódmym meczu lepiej zaprezentowali się jednak koszykarze Trefla Sopot, którzy wyraźnie wygrali pierwszą i trzecią kwartę, przez co nawet przegrana ostatnia kwarta nie zmieniła losów meczu. Najwięcej punktów dla Trelfa rzucił Aaron Best – 15. Z kolei 14 punktów i 9 zbiórek dołożył Geoffrey Groselle.

Wierzyli do końca

Nagrodę MVP rundy finałowej Orlen Basket Ligi otrzymał Jakub Schenk, reprezentant Polski.

Trefl Sopot – King Szczecin 77:71 (26:14, 12:16, 20:14, 19:27)

Seria finałowa: 4:3 dla Trefla

Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.