Wielkie zwycięstwo Polek z Turczynkami. Pozostają w grze o EuroBasket 2023

Strona głównaKoszykówkaWielkie zwycięstwo Polek z Turczynkami. Pozostają w grze o EuroBasket 2023

Polskie koszykarki postawiły się faworyzowanym Turczynkom i sensacyjnie pokonały je 76:72 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2023. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwone pozostały w walce o awans do EuroBasketu, choć były w bardzo trudnym położeniu. Podopieczne Marosa Kovacika pokazały ogromną determinację i hart ducha i zasłużenie pokonały wyżej notowane rywalki.

Minimalna przewaga do przerwy

Stawka tego spotkania była dla Polek bardzo wysoka. W przypadku porażki traciły jakiekolwiek szanse na awans do mistrzostw Europy 2023. Po drugiej stronie były Turczynki, które miały już zapewnione pierwsze miejsce w grupie i pewny awans. Mimo tego nie odpuszczały i do Polski przyjechały w mocnym składzie przekonane o kolejnym zwycięstwie. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. W drugiej niewielką przewagę uzyskały Polki, dzięki czemu na przerwę schodziły przy minimalnym prowadzeniu 37:34. Wynik ten dawał nadzieje na niespodziewane zwycięstwo.

Polki kontrolowały pojedynek po przerwie

Dość nieoczekiwanie po przerwie to Polki kontrolowały pojedynek. Trzecia kwarta była prawdziwym popisem biało-czerwonych. W najlepszym momencie prowadziły już 14. punktami, jednak ostatecznie przed ostatnim fragmentem gry na boisku był wynik 64:54. W ostatniej kwarcie w pogoń ruszyły Turczynki. Szybko odrobiły straty i doszły biało-czerwone na jeden punkt. Na szczęście w ostatnich minutach podopieczne Marosa Kovacika zachowały zimną krew i obroniły przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 76:72 i Polki nieoczekiwanie pokonały faworyzowane rywalki. Dzięki temu zachowały szansę na awans na EuroBasket 2023.

Polska – Turcja 76:72 (17:17, 20:17, 27:22, 12:16)

Ultraważny mecz w Lublanie

Przed Polkami niezwykle ważny mecz w Lublanie. Dokładnie 12 lutego zagrają ze Słowenkami, które są współgospodarzami mistrzostw Europy i mają zapewniony awans na imprezę. Polki potrzebują wyjazdowego zwycięstwa, aby walczyć o dobry bilans jako drużyna z drugiego miejsca w grupie i mieć szansę na walkę w barażach o EuroBasket. Zadanie będzie trudne do wykonania, ale w meczu z Turczynkami Polki udowodniły, że stać je na zwycięstwo w Słowenii.