Adrianna Sułek wicemistrzynią Europy w siedmioboju

Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek wicemistrzynią Europy w siedmioboju

Adrianna Sułek wbrew przeciwnościom losu i w kapitalnym stylu została wicemistrzynią Europy w siedmioboju. Polka podczas Mistrzostw Europy 2022 w Monachium zmagała się nie tylko z rywalkami, ale również z kontuzją nogi. Ostatecznie pokonała ból i cały czas była blisko strefy medalowej. Po kapitalnym biegu na 800 metrów awansowała na drugie miejsce i zdobyła srebro. Bardzo dobrze spisała się także Paulina Ligarska, która skończyła zawody na 9. pozycji. 

Wielki sukces Adrianny Sułek

Wicemistrzostwo Europy Adrianny Sułek to największy sukces w jej dotychczasowej karierze, który odniosła na otwartym stadionie. Polka od początku zmagań stawiana była w gronie kandydatek do medalu, jednak pierwszego dnia dał o sobie znać jej uraz. Problemy dotyczyły mięśnia dwugłowego, przez co w niektórych konkurencjach Polka nie mogła startować na maksimum możliwości. Nie przeszkodziło to jej jednak w ambitnej walce o medal. 

Na mistrzostwach Europy Adrianna Sułek pobiła swoje rekordy życiowe w pchnięciu kulą, skoku w dal oraz rzucie oszczepem. W pozostałych konkurencjach również spisywała się znakomicie i przed ostatnim startem na 800 metrów zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji. Jej zadaniem było jego utrzymanie i zdobycie brązu. Na tym jednak nie poprzestała. W finałowej konkurencji miała wszystko pod kontrolą i wygrała z dużą przewagą nad swoimi głównymi konkurentkami. Dzięki temu rzutem na taśmę awansowała na drugie miejsce i zdobyła srebrny medal. Tym samym na trzecie miejsce na podium zepchnęła Szwajcarkę Kalin. Adrianna Sułek w Monachium osiągnęła wynik 6532. Bezkonkurencyjna okazała się Belgijka Nafissatou Thiam. 

Dobry start Pauliny Ligarskiej

Bardzo dobry start zanotowała także Paulina Ligarska. Młoda Polka zakończyła zmagania z dorobkiem 6090 punktów. Pozwoliło jej to na zajęcie 9. miejsca na Mistrzostwach Europy. Paulina Ligarska poprawiała się z konkurencji na konkurencję, a po dobrym biegu na 800 metrów przesunęła się o dwie kolejne pozycje w klasyfikacji generalnej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...