Czwórka biało-czerwonych na podium 5. Memoriału Ireny Szewińskiej

Strona głównaLekkoatletykaCzwórka biało-czerwonych na podium 5. Memoriału Ireny Szewińskiej

Za nami 5. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, który stał na bardzo wysokim poziomie. Czworo biało-czerwonych stanęło na podium w swoich konkurencjach. Sukces ten odnieśli: Adrianna Topolnicka, Albert Komański, Piotr Lisek i Wojciech Nowicki. Zawody rozgrywane w Bydgoszczy miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold i wystąpiło w nich wielu czołowych lekkoatletów świata.

Świetny bieg i rekord życiowy Alberta Komańskiego

Kolejny dobry start zanotował Albert Komański. Polski sprinter zajął trzecie miejsce w biegu na 200 metrów. Linię mety przekroczył z czasem 20.49, co jest jego nowym rekordem życiowym. Jednocześnie to siódmy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Najlepszy na tym dystansie okazał się Amerykanin Erriyn Knighton. Drugie miejsce zajął Alexander Ogando z Dominikany. W biegu oglądaliśmy jeszcze dwójkę biało-czerwonych. Przemysław Słowikowski był szósty, a Patryk Wykrota siódmy.

Piotr Lisek wciąż skacze wysoko

Piotr Lisek ponownie przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.82 m. Dzięki temu zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce. Polak bezskutecznie próbował jeszcze pokonać rekord mityngu i skoczyć 6.02. Zmagania wygrał Amerykanin Christopher Nilsen z rezultatem 5.92 m. Na najniższym miejscu podium stanął Ernest John Obiena z Filipin. Słabiej poszło Pawłowi Wojciechowskiemu (7.) i Robertowi Soberze (8.).

Wojciech Nowicki na drugim miejscu

Wojciech Nowicki ukończył zawody na drugim miejscu. W rzucie młotem osiągnął 79.52 m i po raz pierwszy w karierze przegrał z Amerykaninem Rudy Winklerem. Obu dzieliło zaledwie 18 centymetrów. Trzecie miejsce z większą stratą zajął Kanadyjczyk Ethan Katzberg. Wciąż do wysokiej formy nie może wrócić Paweł Fajdek, który z wynikiem 74.17 zajął dopiero szóste miejsce. Oczko niżej uplasował się Marcin Wrotyński.

Podium Adrianny Topolnickiej

Czwartym polskim podium było drugie miejsce Adrianny Topolnickiej w biegu na 800 metrów. Osiągnęła je z czasem 2:01.63. Zaledwie o 0,01 sekundy wyprzedziła trzecią na mecie Ellie Baker w Wielkiej Brytanii. Bieg wygrała Jamajka Adelle Tracey. Tuż za podium finiszowała Martyna Galant. W biegu na 800 metrów startowały jeszcze: Angelika Sarna, Eliza Megger, Margarita Koczanowa i Agata Kołakowska.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z dobrej strony pokazali się też inni biało-czerwoni. Na czwartym miejscu zaledwie 0,01 za podium zmagania na 800 metrów ukończył Mateusz Borkowski. Pozycję za nim finiszował Michał Rozmys. W rywalizacji udział wzięli także: Patryk Sieradzki (7.), Kacper Lewalski (8.), Jakub Augustyniak (12.) i Robert Bryliński (DNF).

Filip Ostrowski zajął 10. miejsce w biegu na 1500 metrów, jednak z czasem 3:36.03 poprawił rekord Polski u-23. Dwie pozycje niżej finiszował Maciej Wyderka. W biegu udział wzięli jeszcze Andrzej Kowalczyk i Adam Czerwiński. Na 110 metrów przez płotki na szóstym miejscu w finale finiszował Krzysztof Kiljan. Niestety na etapie półfinału odpadł Jakub Szymański.

Norbert Kobielski zajął piąte, a Mateusz Kołodziejski szóste miejsce w konkursie skoku wzwyż. Ostatnie, czyli ósme miejsce w pchnięciu kulą zajął Michał Haratyk. Na 100 metrów wystartowały Magdalena Stefanowicz i wieloboistka Adrianna Sułek. Skończyły kolejno na siódmym i dziewiątym miejscu. Na dwukrotnie dłuższym dystansie piąta była Martyna Kotwiła. W konkurencji oglądaliśmy jeszcze Marikę Popowicz-Drapałę (7.) i Magdalenę Stefanowicz (8.).

Słabszy występ ponownie zanotowała powracająca po kontuzji Anita Włodarczyk. W rzucie młotem zajęła dopiero siódme miejsce z wynikiem 69.54. Pozycję wyżej znalazła się Malwina Kopron (71.23). W biegu na 110 metrów przez płotki na czwartym miejscu finiszowała Klaudia Siciarz. Klaudia Wojtunik była siódma, a na etapie półfinałów odpadły: Adrianna Sułek, Weronika Barcz, Weronika Nagięć i Julia Słocka. Polki oglądaliśmy jeszcze w wyścigu na milę. Tam czwarte miejsce zajęła Weronika Lizakowska. Dalsze lokaty zajęły Aleksandra Płocińska i Aneta Konieczek.