Julia Koralewska wygrała na mityngu IFAM Oordegem w Belgii

Strona głównaLekkoatletykaJulia Koralewska wygrała na mityngu IFAM Oordegem w Belgii

Julia Koralewska wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami na belgijskim mityngu IFAM Oordegem. Polka z wynikiem 9:52.94 poprawiła swój rekord życiowy oraz osiągnęła minimum na mistrzostwa Europy u-23. Ponadto rekordy życiowe w Belgii ustanowili również Aleksander Wiącek, Maciej Megier i Mateusz Kaczmarek. Zawody lekkoatletyczne miały rangę World Athletics Continental Tour – Challenger.

Przekonujące zwycięstwo Julii Koralewskiej

W rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami przekonujące zwycięstwo wywalczyła Julia Koralewska. Zaledwie 21-letnia lekkoatletka minęła linię mety z czasem 9:52.94. To jej nowy rekord życiowy oraz wynik, który spełnia minimum na mistrzostwa Europy u-23. Te odbędą się w tym roku w Espoo. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Niemka Carolin Hinrichs, która do Julii Koralewskiej straciła ponad sekundę. Podium uzupełnił Szwajcarka Sibylle Haering. 

Dobre wyniki pozostałych Polaków 

Z dobrej strony pokazali się również pozostali biało-czerwoni. Minimum na ME u-23 wywalczył także Maciej Megier. Z czasem 8:37.93 zajął 11. miejsce na 3000 metrów z przeszkodami. Wynik ten to jego nowa życiówka. Co ciekawe, to najlepszy czas Polaka w tej konkurencji od 2019 roku. W tej samej konkurencji rekord życiowy poprawił Mateusz Kaczmarek, który linię mety minął z czasem 8:42.24. Na IFAM Oordegem zajął 20. miejsce. Rywalizacji nie ukończył Szymon Skalski. 

Na mityngu w Belgii oglądaliśmy jeszcze Aleksandra Więcka. Reprezentant Polski startował w biegu na 5000 metrów. Wyraźnie poprawił swoją życiówkę, która obecnie wynosi 14:01.12. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął dopiero 50. miejsce. Dla 23-letniego lekkoatlety kluczem było jednak poprawienie najlepszego wyniku w swojej dotychczasowej karierze. Solidne występy Polaków w zawodach lekkoatletycznych cieszą w kontekście tegorocznych imprez mistrzowskich. To nie tylko mistrzostwa Europy u-23, ale przede wszystkim mistrzostwa świata seniorów w Budapeszcie, które odbędą się w sierpniu. Ponadto sportowcy walczą o cenne punkty rankingowe i przepustkę do startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...