STS KOD PROMOCYJNY

Julia Koralewska wygrała na mityngu IFAM Oordegem w Belgii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaJulia Koralewska wygrała na mityngu IFAM Oordegem w Belgii

Julia Koralewska wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami na belgijskim mityngu IFAM Oordegem. Polka z wynikiem 9:52.94 poprawiła swój rekord życiowy oraz osiągnęła minimum na mistrzostwa Europy u-23. Ponadto rekordy życiowe w Belgii ustanowili również Aleksander Wiącek, Maciej Megier i Mateusz Kaczmarek. Zawody lekkoatletyczne miały rangę World Athletics Continental Tour – Challenger.

Przekonujące zwycięstwo Julii Koralewskiej

W rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami przekonujące zwycięstwo wywalczyła Julia Koralewska. Zaledwie 21-letnia lekkoatletka minęła linię mety z czasem 9:52.94. To jej nowy rekord życiowy oraz wynik, który spełnia minimum na mistrzostwa Europy u-23. Te odbędą się w tym roku w Espoo. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Niemka Carolin Hinrichs, która do Julii Koralewskiej straciła ponad sekundę. Podium uzupełnił Szwajcarka Sibylle Haering. 

Dobre wyniki pozostałych Polaków 

Z dobrej strony pokazali się również pozostali biało-czerwoni. Minimum na ME u-23 wywalczył także Maciej Megier. Z czasem 8:37.93 zajął 11. miejsce na 3000 metrów z przeszkodami. Wynik ten to jego nowa życiówka. Co ciekawe, to najlepszy czas Polaka w tej konkurencji od 2019 roku. W tej samej konkurencji rekord życiowy poprawił Mateusz Kaczmarek, który linię mety minął z czasem 8:42.24. Na IFAM Oordegem zajął 20. miejsce. Rywalizacji nie ukończył Szymon Skalski. 

Na mityngu w Belgii oglądaliśmy jeszcze Aleksandra Więcka. Reprezentant Polski startował w biegu na 5000 metrów. Wyraźnie poprawił swoją życiówkę, która obecnie wynosi 14:01.12. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął dopiero 50. miejsce. Dla 23-letniego lekkoatlety kluczem było jednak poprawienie najlepszego wyniku w swojej dotychczasowej karierze. Solidne występy Polaków w zawodach lekkoatletycznych cieszą w kontekście tegorocznych imprez mistrzowskich. To nie tylko mistrzostwa Europy u-23, ale przede wszystkim mistrzostwa świata seniorów w Budapeszcie, które odbędą się w sierpniu. Ponadto sportowcy walczą o cenne punkty rankingowe i przepustkę do startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...