Kontuzja Anity Włodarczyk. Bohaterska Polka powstrzymała złodzieja

Strona głównaLekkoatletykaKontuzja Anity Włodarczyk. Bohaterska Polka powstrzymała złodzieja

Do przykrej w konsekwencjach sytuacji doszło z udziałem Anity Włodarczyk. Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem nakryła złodzieja na próbie kradzieży auta i zaczęła go gonić. Niestety podczas pościgu nabawiła się kontuzji i zrezygnowała z udziału w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, gdzie 10 czerwca miała powalczyć o kolejny tytuł. Wciąż nie wiadomo jak groźny jest uraz i jak wpłynie na przygotowania naszej lekkoatletki do kluczowych imprez w tym sezonie. 

Złodziej złapany na gorącym uczynku 

Anita Włodarczyk, idąc do swojego auta, zauważyła, że ktoś chce ukraść jej samochód. Błyskawicznie zareagowała i wystraszyła złodzieja, po czym zaczęła go gonić. Niestety w trakcie pościgu prawdopodobnie nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego. Ostatecznie złodziej został złapany, jednak nasza utytułowana lekkoatletka złapała kontuzję, która może pokrzyżować jej tegoroczne plany. W najbliższym czasie powinniśmy poznać dokładną diagnozę i to, na ile uraz wpłynie na plan przygotowań Anity Włodarczyk do najważniejszych imprez w sezonie. Już teraz wiemy, że nie wystartowała w Mistrzostwach Polski w Suwałkach 10 czerwca. 

Kluczowe imprezy w Monachium i Eugene

Obecny sezon to dwie kluczowe imprezy w kalendarzu. Najpierw w dniach 15-24 lipca najlepsi lekkoatleci świata będą walczyć o medale Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene znajdującym się w stanie Oregon. Do startu imprezy niewiele ponad miesiąc i uraz złapany w trakcie pościgu za złodziejem może pokrzyżować plany Anicie Włodarczyk. Druga kluczowa impreza odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia. Wówczas w Monachium rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy. Trzymamy kciuki za to, by uraz okazał się niegroźny i nasza zawodniczka mogła wrócić do regularnego treningu. 

Malwina Kopron faworytką do złota w Mistrzostwach Polski

Pod nieobecność Anity Włodarczyk naturalną faworytką do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski stała się Malwina Kopron. To brązowa medalistka z igrzysk w Tokio i jedna z najrówniej rzucających młociarek w tym sezonie. Rywalizacja rzutu młotem kobiet odbędzie się w piątek 10 czerwca w godzinach wieczornych. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...