STS KOD PROMOCYJNY

Kontuzja Anity Włodarczyk. Bohaterska Polka powstrzymała złodzieja

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKontuzja Anity Włodarczyk. Bohaterska Polka powstrzymała złodzieja

Do przykrej w konsekwencjach sytuacji doszło z udziałem Anity Włodarczyk. Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem nakryła złodzieja na próbie kradzieży auta i zaczęła go gonić. Niestety podczas pościgu nabawiła się kontuzji i zrezygnowała z udziału w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, gdzie 10 czerwca miała powalczyć o kolejny tytuł. Wciąż nie wiadomo jak groźny jest uraz i jak wpłynie na przygotowania naszej lekkoatletki do kluczowych imprez w tym sezonie. 

Złodziej złapany na gorącym uczynku 

Anita Włodarczyk, idąc do swojego auta, zauważyła, że ktoś chce ukraść jej samochód. Błyskawicznie zareagowała i wystraszyła złodzieja, po czym zaczęła go gonić. Niestety w trakcie pościgu prawdopodobnie nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego. Ostatecznie złodziej został złapany, jednak nasza utytułowana lekkoatletka złapała kontuzję, która może pokrzyżować jej tegoroczne plany. W najbliższym czasie powinniśmy poznać dokładną diagnozę i to, na ile uraz wpłynie na plan przygotowań Anity Włodarczyk do najważniejszych imprez w sezonie. Już teraz wiemy, że nie wystartowała w Mistrzostwach Polski w Suwałkach 10 czerwca. 

Kluczowe imprezy w Monachium i Eugene

Obecny sezon to dwie kluczowe imprezy w kalendarzu. Najpierw w dniach 15-24 lipca najlepsi lekkoatleci świata będą walczyć o medale Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene znajdującym się w stanie Oregon. Do startu imprezy niewiele ponad miesiąc i uraz złapany w trakcie pościgu za złodziejem może pokrzyżować plany Anicie Włodarczyk. Druga kluczowa impreza odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia. Wówczas w Monachium rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy. Trzymamy kciuki za to, by uraz okazał się niegroźny i nasza zawodniczka mogła wrócić do regularnego treningu. 

Malwina Kopron faworytką do złota w Mistrzostwach Polski

Pod nieobecność Anity Włodarczyk naturalną faworytką do zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski stała się Malwina Kopron. To brązowa medalistka z igrzysk w Tokio i jedna z najrówniej rzucających młociarek w tym sezonie. Rywalizacja rzutu młotem kobiet odbędzie się w piątek 10 czerwca w godzinach wieczornych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...