STS KOD PROMOCYJNY

Olga Chojecka i Łukasz Niedziałek mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaOlga Chojecka i Łukasz Niedziałek mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20...

Olga Chojecka i Łukasz Niedziałek zwyciężyli w tegorocznych mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów, które rozegrano na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Tym samym złote krążki powędrowały do rodzeństwa Niedziałków, ponieważ tak brzmi panieńskie nazwisko Olgi. W zawodach nie startowała Katarzyna Zdziebło. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski oraz mityngu Roberta Korzeniowskiego kategorii World Athletics Race Walking Tour Gold.

Olga Chojecka ze złotym medale 

Pod nieobecność Katarzyny Zdziebło Olga Chojecka miała ułatwione zadanie. Była zdecydowaną faworytką do złota i potwierdziła to na trasie. Zawodniczka WLKS Iganie Nowe poszła po złoto bardzo pewnie i o ponad sześć minut wyprzedziła drugą na mecie Annę Zdziebło. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Kinga Waleriańczyk, która do najlepszej straciła ponad 16 minut. 

W mityngu Roberta Korzeniowskiego triumfowała Kimberly García León z Peru, czyli dwukrotna mistrzyni świata z ostatnich mistrzostw w Oregonie. Na mecie zmierzono jej czas 1:28:21. Drugie miejsce zajęła Erica De Sena z Brazylii, a trzecie Saskia Feige z Niemiec. 

Łukasz Niedziałek ze złotym medalem 

Zawody wyjątkowo rozegrano na koronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Wśród Polaków od początku do końca najlepszy był Łukasz Niedziałek. Najbliżej mistrza był Maher Ben Hlima, który po 17 kilometrach rywalizacji próbował go wyprzedzić. Ostatecznie zawodnik RK Athletics Warszawa odparł ten atak i pewnie poszedł po złoto. Na mecie zmierzono mu czas 1:24:53. Osiem sekund za nim linię mety przekroczył Maher Ben Hlima, który pobił rekord życiowy. Na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów stanął Artur Brzozowski. Do najlepszego stracił blisko cztery minuty. 

W mityngu Roberta Korzeniowskiego triumfował Brazylijczyk Caio Bonfim z dobrym czasem 1:19:42. Drugie miejsce zajął Brian Daniel Pintado z Ekwadoru, a trzecie Isaac Palma z Meksyki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...