STS KOD PROMOCYJNY

Polskie podia na mityngu w Ostrawie. Niepokojący uraz Bukowieckiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaPolskie podia na mityngu w Ostrawie. Niepokojący uraz Bukowieckiej

Miejsca na podium halowego mityngu rangi Gold w czeskiej Ostrawie wywalczyli Ewa Swoboda i Maksymilian Szwed. Z dobrej strony pokazali się też inni biało-czerwoni. Niepokój polskich kibiców wzbudził uraz Natalii Bukowieckiej, która nie dokończyła biegu na 400 metrów i przedwcześnie zeszła z trasy. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Zmagania halowe w Ostrawie miały rangę World Athletics Indoor Tour – Gold.

Ewa Swoboda druga w Ostrawie. Ma drugi czas na świecie

Ewa Swoboda bardzo mocno weszła w sezon halowy. Podczas zmagań w Ostrawie to potwierdza. Najpierw pewnie wygrała swój półfinał na 60 metrów z wynikiem 7.11. W wielkim finale finiszowała z czasem 7.09, co dało jej drugie miejsce. Wygrała reprezentantka Luksemburga Patrizia Van der Weken z czasem 7.08. Na ten moment to dwa najlepsze wyniki na świecie. Podium uzupełniła Czeszka Karolina Manasova z wynikiem 7.19.


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Maksymilian Szwed drugie na 400 metrów

Na drugim miejscu zmagania ukończył Maksymilian Szwed. Wygrał swój bieg na 400 metrów, co dało mu finalnie drugie miejsce w mityngu. Polak osiągnął czas 45.81. Przed nim znalazł się tylko Węgier Atilla Molnar z czasem 45.08, a podium uzupełnił Czech Matej Krsek z czasem 45.85. 

Problemy zdrowotne Natalii Bukowieckiej. Jak spisali się pozostali Polacy?

Natalia Bukowiecka była jedną z faworytek do wygrania biegu na 400 metrów. Niestety Polka nabawiła się urazu i przedwcześnie opuściła trasę. Na ten moment nie wiemy, jak poważny to uraz. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia polskiej mistrzyni. 

W Ostrawie oglądaliśmy jeszcze wielu Polaków. Filip Rak zajął siódme miejsce w biegu na jedną milę z czasem 3:57.67. Adam Czerwiński był pacemakerem w tym starcie. Angelika Sarna była piąta w biegu na 800 metrów z wynikiem 2:03.34. Na 3000 metrów na ósmym miejscu finiszowała Kinga Królik z czasem 8:54.22. Na czwartym miejscu zmagania na 200 metrów ukończył Łukasz Żok, a Albert Komański nie ukończył rywalizacji. Tuż za podium był też Maciej Wyderka na 800 metrów. Siódme miejsce zajął Filip Ostrowski, a Patryk Sieradzki był pacemakerem. Szóste miejsce w pchnięciu kulą zajął Konrad Bukowiecki. Polacy walczyli o cenne punkty rankingowe w kontekście zdobycia kwalifikacji na halowe mistrzostwa Europy i halowe mistrzostwa świata

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...