STS KOD PROMOCYJNY

Sztafeta mężczyzn tuż za podium. Do medalu jednak sporo zabrakło 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaSztafeta mężczyzn tuż za podium. Do medalu jednak sporo zabrakło 

Polska sztafeta mężczyzn 4×400 metrów zajęła 4. miejsce w finałowym biegu podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Z jednej strony pozostał niedosyt z powodu braku medalu, a z drugiej strony to dobry wynik osłabionej reprezentacji. W składzie Polaków pobiegli: Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki i Kajetan Duszyński. Stracili do medalu 0,91 sekundy. Po kapitalnym biegu po złoto sięgnęli Belgowie, którzy wyprzedzili Hiszpanów i Holendrów. W finale zabrakło Amerykanów, którzy w biegu półfinałowym odpadli z powodu kontuzji swojego ostatniego zawodnika. 

Osłabiona sztafeta walczyła do końca

Choć po cichu liczyliśmy na to, że Polacy mogą włączyć się do walki o medal w Belgradzie, to jednak taki wynik musielibyśmy potraktować jako niespodziankę. Wszystko dlatego, że w naszym składzie zabrakło etatowych biegaczy na 400 metrów, w tym: Karola Zalewskiego, Jakuba Krzewiny i Dariusza Kowaluka. Wszystkich z udziału wyeliminowały kontuzje. Mimo tego Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze i do ostatnich metrów walczyli o medal.

Biało-czerwoni wystartowali w trzecim biegu eliminacyjnym, gdzie w miejsce Maksymiliana Klepackiego pobiegł Jacek Majewski. Polacy uplasowali się w nim na 2. miejscu i ulegli tylko świetnie dysponowanym Holendrom, a wyprzedzili Brytyjczyków i Rumunów. O sporym pechu mogą mówić faworyzowani Amerykanie, ponieważ na 150 metrów przed końcem ostatniej zmiany kontuzji doznał Isaiah Harris, który ledwo dobiegł do mety. Niestety czas nie pozwolił Amerykanom na awans do finału. 

W wielkim finale naszą sztafetę rozpoczął Tymoteusz Zimny. Kolejno pałeczkę przejmowali od niego Mateusz Rzeźniczak i Maksymilian Klepacki. Ostatni w sztafecie biegł Kajetan Duszyński, który rozpoczynał z dalekiej pozycji, jednak na dystansie wyprzedził Czecha i Brytyjczyka. Ostatecznie zabrakło mu 0,91 sekundy do trzecich na mecie Holendrów. Czas naszej sztafety 3:07.81 to najlepszy jej wynik w tym sezonie. 

Złoto dla Belgów

Złoty medal HMŚ w Belgradzie wywalczyli Belgowie w składzie: Julien Watrin, Alexander Doom, Jonathan Sacoor i Kevin Borlee. Wicemistrzami świata zostali Hiszpanie: Bruno Hortelano-Roig, Inaki Canal, Manuel Guijarro i Bernat Erta. Na najniższym stopniu podium stanęli Holendrzy: Taymir Burnet, Nick Smidt, Terrence Agard i Tony van Diepien. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...