STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzostwo Europy i rekord Polski Natalii Kaczmarek w Rzymie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMistrzostwo Europy i rekord Polski Natalii Kaczmarek w Rzymie

Natalia Kaczmarek w fantastycznym stylu sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów. W finałowym biegu ustanowiła nowy rekord Polski. Od 10 czerwca 2024 roku wynosi on 48.98 i jest o 0,3 sekundy lepszy od historycznego wyniku Ireny Szewińskiej. Natalia Kaczmarek świetnie rozegrała finałowy bieg i na ostatnich metrach wyprzedziła rozpędzoną Irlandkę Rhasidat Adeleke. Podium uzupełniła Holenderka Lieke Klaver. 

Wielki sukces Natalii Kaczmarek

Bez dwóch zdań Natalia Kaczmarek to jedna z największych gwiazd reprezentacji Polski w lekkoatletyce w ostatnich latach. Ponownie to udowodniła. Sprinterka w pięknym stylu sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy. Wielki finał rozegrano w poniedziałkowy wieczór na stadionie w Rzymie. Polka zaczęła w nim bardzo mocno i już na przeciwległej prostej zrównała się ze startującą na torze obok Holenderką Lieke Klaver. Zawodniczka ta wymieniana była w gronie głównych kontrkandydatek Natalii Kaczmarek do złota. 

Nieoczekiwanie dobrze w finale biegła za to Rhasidat Adeleke z Irlandii. Jeszcze na kilkadziesiąt metrów przed metą to ona prowadziła. Natalia Kaczmarek popisała się jednak fantastycznym finiszem. Napędzała się z każdym metrem i złamała barierę 49 sekund. Polka wygrała z czasem 48.98, co jest nowym rekordem Polski. Wcześniejszy od 1976 roku należał do Ireny Szewińskiej i był o 0,3 sekundy gorszy. Natalia Kaczmarek potwierdziła wielką formę i zasłużenie została najszybszą kobietą w Europie na dystansie 400 metrów. Podium uzupełniły Adeleke i Klaver. 

Drugie złoto Polaków w Rzymie

Dla reprezentacji Polski to drugie złoto wywalczone na mistrzostwach Europy w Rzymie. Po pierwsze w niedzielę sięgnął Wojciech Nowicki, który wygrał konkurs rzutu młotem. Łącznie to już piąty krążek dla biało-czerwonych. Wicemistrzynią Europy w Rzymie została Ewa Swoboda, a na najniższym stopniu podium w swoich konkurencjach stawali Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk. Wierzymy, że to nie koniec medali dla Polaków w Rzymie. Mistrzostwa Europy potrwają do 12 czerwca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...