STS KOD PROMOCYJNY

Świetne występy polskich parapływaków podczas Pucharu Świata w Berlinie. Michał Golus dwukrotnie bił rekord świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŚwietne występy polskich parapływaków podczas Pucharu Świata w Berlinie. Michał Golus dwukrotnie...

W pierwszy weekend kwietnia w Berlinie odbył się Puchar Świata w parapływaniu, w którym udział wzięło wielu paraolimpijczyków. Zawody są jedną z ostatnich prób, przez zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 12-18 czerwca w portugalskiej Maderze. Michał Golus pobił rekordy świata w pływaniu stylem motylkowym na dystansach 50 metrów i 200 metrów. Polacy w Berlinie zdobyli łącznie cztery medale w kategoriach seniorskich oraz jeden krążek wśród juniorek. 

Dwa rekordy świata i dwa medale Michała Golusa

Weekend w Berlinie zdecydowanie najlepiej będzie wspominał Michał Golus. Nasz pływak ustanowił nowe rekordy świata w pływaniu stylem motylkowym na dystansach 50 i 200 metrów. Po przeliczeniu jego czasów na punkty, dało mu to złoty medal na dystansie 200 metrów i brązowy medal na dystansie 50 metrów. To ogromny sukces naszego pływaka i dobry prognostyk przed czerwcowymi Mistrzostwami Świata. Zawodnik trenujący na co dzień w MKS „Wodnik” Radom w Portugalii może powalczyć o medale. 

Oliwia Jabłońska z brązowym medalem na koronnym dystansie

Trzeci krążek dla biało-czerwonych zdobyła Oliwia Jabłońska, która startowała na swoim koronnym dystansie, czyli na 400 metrów stylem dowolnym. To na tym dystansie zdobyła medal na ostatnich igrzyskach w Tokio i na Maderze również będzie zaliczana do grona faworytek. Zawodniczka WZSN Start Wrocław w Pucharze Świata w Berlinie zajęła trzecie miejsce. 

Srebro 18-letniego Alana Ogorzałka

Duży sukces odniósł także wciąż 18-letni Alan Ogorzałek, który wywalczył srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Zawodnik spisał się znakomicie, dzięki czemu zdobył drugi medal dla WZSN Start Wrocław na tej imprezie. Polak skończy 19-lat na niedługo przed mistrzostwami na Maderze. 

W kategorii juniorskiej brązowy medal wywalczyła 16-letnia Zuzanna Boruszewska, która na co dzień reprezentuje barwy UKS SP 149 Łódź. Polka startowała w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...