Pech napastnika reprezentacji. 6-8 tygodni przerwy Adama Buksy

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPech napastnika reprezentacji. 6-8 tygodni przerwy Adama Buksy

W ostatnich tygodniach Adam Buksa był w świetnej strzeleckiej formie i dzięki temu zamienił amerykańską MLS na francuską Ligue 1. Niestety w meczu Belgia – Polska (6:1) piłkarz prawdopodobnie złamał kość i może stracić część przygotowań do sezonu.

W RC Lens z pewnością nie są zadowoleni, podobnie jak sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. Jedni i drudzy bardzo liczyli na Buksę. Napastnik był w naprawdę wysokiej formie. W kadrze selekcjoner Czesław Michniewicz widział dla niego miejsce obok Roberta Lewandowskiego, a Lens nie wahało się wydać ok. 10 mln dolarów na ten transfer.

Buksa zagrał w meczu Belgia – Polska w Brukseli. W tym spotkaniu doznał jednak urazu. Podczas upadku uszkodził jedną z kości. Wszystko wskazuje na to, że doszło do złamania. Na łamach Interii potwierdził to lekarz kadry Jacek Jaroszewski. „Mamy podejrzenie graniczące z pewnością, że doszło do złamania jednej z kości w strukturze stawu”. Słowa lekarza potwierdził we wtorek selekcojoner.

Obecne diagnozy mówią o sześciu, może ośmiu tygodniach przerwy. Oznacza to, że napastnik straci okres przygotowawczy w RC Lens. W nowym klubie, zamiast trenować, będzie przechodził rekonwalescencje. Ligu 1 startuje 6 sierpnia 2022 roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...