STS KOD PROMOCYJNY

Pech napastnika reprezentacji. 6-8 tygodni przerwy Adama Buksy

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPech napastnika reprezentacji. 6-8 tygodni przerwy Adama Buksy

W ostatnich tygodniach Adam Buksa był w świetnej strzeleckiej formie i dzięki temu zamienił amerykańską MLS na francuską Ligue 1. Niestety w meczu Belgia – Polska (6:1) piłkarz prawdopodobnie złamał kość i może stracić część przygotowań do sezonu.

W RC Lens z pewnością nie są zadowoleni, podobnie jak sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. Jedni i drudzy bardzo liczyli na Buksę. Napastnik był w naprawdę wysokiej formie. W kadrze selekcjoner Czesław Michniewicz widział dla niego miejsce obok Roberta Lewandowskiego, a Lens nie wahało się wydać ok. 10 mln dolarów na ten transfer.

Buksa zagrał w meczu Belgia – Polska w Brukseli. W tym spotkaniu doznał jednak urazu. Podczas upadku uszkodził jedną z kości. Wszystko wskazuje na to, że doszło do złamania. Na łamach Interii potwierdził to lekarz kadry Jacek Jaroszewski. „Mamy podejrzenie graniczące z pewnością, że doszło do złamania jednej z kości w strukturze stawu”. Słowa lekarza potwierdził we wtorek selekcojoner.

Obecne diagnozy mówią o sześciu, może ośmiu tygodniach przerwy. Oznacza to, że napastnik straci okres przygotowawczy w RC Lens. W nowym klubie, zamiast trenować, będzie przechodził rekonwalescencje. Ligu 1 startuje 6 sierpnia 2022 roku.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...