Asysta Lewandowskiego w derbach Katalonii. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąAsysta Lewandowskiego w derbach Katalonii. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wróciły czołowe ligi piłkarskie w Europie. W Hiszpanii oglądaliśmy asystę Lewandowskiego i kolejne zwycięstwo FC Barcelony. We włoskim Interze Mediolan zadebiutował Piotr Zieliński. W Niemczech asystował Tymoteusz Puchacz. Jak spisywali się pozostali polscy piłkarze występujący w najmocniejszych ligach Europy? Sprawdźmy.

Lewandowski pomógł Barcelonie

Tym razem Robert Lewandowski zakończył mecz ligi hiszpańskiej bez gola. Polak wyszedł w pierwszym składzie FC Barcelony na wyjazdowy mecz z Gironą. W pierwszej połowie zanotował asystę przy trafieniu Lamine’a Yamala na 2:0. Robert Lewandowski na boisku przebywał do 69. minuty i zszedł przy prowadzeniu 4:0. FC Barcelona pewnie wygrała derby Katalonii i z kompletem 15. punktów prowadzi w tabeli La Liga. Po pięciu kolejkach Robert Lewandowski pozostaje liderem klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Polak rozegrał 100. mecz w barwach FC Barcelony.

Czytaj wcześniejsze podsumowania weekendu:

Piotr Zieliński zadebiutował w Interze Mediolan

Do czwartej kolejki tego sezonu Serie A na debiut w Interze Mediolan czekał Piotr Zieliński. Jeden z liderów reprezentacji Polski wszedł na boisku w 56. minucie wyjazdowego meczu z Monzą, który nieoczekiwanie zakończył się remisem 1:1. Dwóch Polaków oglądaliśmy na boisku w meczu Torino z Lecce. W drużynie gospodarzy zagrali Sebastian Walukiewicz i Karol Linetty. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z ławki rezerwowych Lecce nie podniósł się Filip Marchwiński.

Łukasz Skorupski dwoił się i troił w bramce Bolonii. Zespół ten na wyjeździe zremisował 2:2 z Como. Z ławki nie podniósł się młody Kacper Urbański. Z poziomu ławki rezerwowych Mateusz Wieteska oglądał wysoką porażkę Cagliari z Napoli. Skończyło się 0:4. Niestety poza składem AS Romy znalazł się Nicola Zalewski, który został odsunięty od pierwszej drużyny. Poza kadrą Empoli pozostaje kontuzjowany Szymon Żurkowski, a poza składem Juventus kontuzjowany Arkadiusz Milik. Mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem.

Asysta Puchacza przeciwko Bayernowi Monachium

W Bundeslidze oglądaliśmy kilku biało-czerwonych. Tymoteusz Puchacz rozegrał drugą połowę w domowym meczu Holstein Kiel z Bayernem Monachium. Skończyło się pogromem 1:6. Polak asystował przy honorowym trafieniu gospodarzy autorstwa Gigovica. Kilka minut w barwach St. Pauli otrzymał Adam Dźwigała. Niestety jego drużyna przegrała na wyjeździe 1:3 z Augsburgiem. Ponownie cały mecz w barwach Wolfsburga rozegrali Kamil Grabara i Jakub Kamiński. Nie ustrzegli się błędów, a Wilki przegrały u siebie 1:2 z Eintrachtem Frankfurt.

Bednarek na dłużej w Southampton. Święci bez punktów w Premier League

Na boiskach Premier League oglądaliśmy Jana Bednarka. Rozegrał 90 minut na środku obrony Southampton w domowym meczu z Manchesterem United. Niestety nie powstrzymał naporu Czerwonych Diabłów i skończyło się 0:3. Święci pozostają bez punktu w Premier League. Polskich kibiców może cieszyć fakt, że Jan Bednarek w tygodniu przedłużył kontrakt z Southampton i związał się z tym klubem do końca czerwca 2027 roku. Z poziomu ławek rezerwowych mecze swoich drużyn oglądali Jakub Kiwior (Arsenal, 1:0 z Tottenhamem), Jakub Moder (Brighton, 0:0 z Ipswich) oraz Łukasz Fabiański (West Ham, 1:1 z Fulham). Poza kadrami swoich zespołów pozostają kontuzjowani Jakub Stolarczyk (Leicester City) i Matty Cash (Aston Villa).

Solidny mecz Frankowskiego w Ligue 1

Solidne spotkanie w barwach RC Lens rozegrał Przemysław Frankowski. Wahadłowy reprezentacji Polski był wyróżniającym się graczem meczu domowego z Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na boiskach Ligue 1 oglądaliśmy jeszcze Marcina Bułkę. Niestety nie zatrzymał on Olympique Marsylia i jego Nicea przegrała 0:2. Kontuzję leczy Radosław Majecki, dlatego zabrakło go w kadrze AS Monaco na mecz z AJ Auxerre. Monaco wygrało 3:0.

Dobre występy Polaków w tureckiej Super Lig

Po przerwie reprezentacyjnej filarem Fenerbahce pozostaje Sebastian Szymański. Zawodnik ten rozegrał 90 minut w wyjazdowym meczu z Kasimpasą, który zakończył się wygraną 2:0. W Sivassporze na ostatni kwadrans wszedł Jan Biegański i pomógł drużynie w domowym zwycięstwie 3:2 z Gaziantepem. W barwach gości nieco ponad 25 minut zagrał Kacper Kozłowski. Kolejne czyste konto w Konyasporze zachował Jakub Słowik. Bronił dobrze, a jego ekipa wygrała na wyjeździe 1:0 z Samsunsporem. Bez gola mecz Basaksehiru skończył Krzysztof Piątek. Poza kadrą znajduje się leczący kontuzję Patryk Szysz. Ekipa Polaków wygrała na wyjeździe 1:0 z Bodrumsporem.