STS KOD PROMOCYJNY

Beach soccer: Ukraińcy znów lepsi. W piątek mecz o wszystko

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaBeach soccer: Ukraińcy znów lepsi. W piątek mecz o wszystko

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata reprezentacja Polski uległa Ukrainie 2:3. Oznacza to, że tylko zwycięstwo w piątkowym meczu z Hiszpanią może dać awans do ćwierćfinałów.

W Baku Polska walczy o trzeci w historii start na MŚ w beach soccerze. W pierwszym meczu grupowym biało-czerwoni pokonali Litwę 3:1. Czwartkowy mecz z Ukrainą mógł zapewnić Polsce awans, ale tak się nie stało.

Niedawno, bo podczas Igrzysk Europejskich Polska w meczu o siódme miejsce przegrała z Ukrainą 2:3, choć prowadziła 2:0. W Baku znów padł taki wynik, ale to biało-czerwoni musieli odrabiać straty. Polska miała jednak okazje na strzelenie większej liczby goli, bo m.in. nie wykorzystała rzutu karnego, a przy stanie 2:2 było kilka świetnych okazji. Skuteczniejsi okazali się Ukraińcy, którzy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

W piątek dojdzie do meczu Polska – Hiszpania i tylko zwycięstwo może dać biało-czerwonym awans, ale faworytem tego meczu będzie drużyna z Półwyspu Iberyjskiego.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...