STS KOD PROMOCYJNY

Belgia – Polska. Trudne wyzwanie przed biało-czerwonymi. Michniewicz odsłonił karty.

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiBelgia - Polska. Trudne wyzwanie przed biało-czerwonymi. Michniewicz odsłonił karty.

Godzina 20:45. Stadion Króla Baudouin’a w Brukseli. To na tym obiekcie reprezentacja Polski zagra z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wielkim faworytem są „Czerwone Diabły”, ale miejscowi kibice martwią się o nastawienie piłkarzy. Z kolei trener Czesław Michniewicz cieszy się z takiego wyzwania.

W historii meczów Belgii z Polską mieliśmy wiele miłych momentów i nie chodzi o daleką przeszłość. Może coś na ten temat powiedzieć Euzebiusz Smolarek, bohater meczu Polska vs. Belgia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To już jednak historia, a liczy się teraźniejszość.

Trener nie ma tajemnic

Selekcjoner Czesław Michniewicz traktuje czerwcowe mecze w LN, jako okazję do szerokiego przeglądu kandydatów do gry na Mistrzostwach Świata. W pierwszym meczu Polska wygrała z Walią 2:1, ale styl nie był porywający. Wielu piłkarzy nie zagrało na miarę swoich możliwości. Mecz wyjazdowy z Belgią będzie dużo trudniejszą przeprawą niż z Walią. Michniewicz zamierza wystawić skład… mieszany. Znajdziemy w nim podstawowych reprezentantów Polski, jak i piłkarzy, którzy marzą o wyjeździe do Kataru. Skąd o tym wiemy? Selekcjoner biało-czerwonych już dzień przed meczem powiedział, jaki skład wystawi w Brukseli.

Drągowski – Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz – Żurkowski, Krychowiak – Kamiński, Zieliński, Szymański – Lewandowski.

Oczywiście jeśli nic nie zmieni się z różnych przyczyn. Czasem może się coś przyśnić, coś się wydarzy podczas treningu

Czesław Michniewicz o składzie na Belgię

Wielka szansa dla niektórych

Zagrać więc mają doświadczeni piłkarze, a obok nich gracze, którzy muszą udowodnić swoją przydatność. W tej grupie jest bramkarz Bartłomiej Drągowski, który mało grał w sezonie Serie A i ma przenieść się w niedalekiej przyszłości do Anglii. Ponadto Robert Gumny czy Szymon Żurkowski staną przed niepowtarzalną szansą.

Indywidualności są, a co z drużyną?

Polska nie jest i nie będzie faworytem w starciu z reprezentacją, która niedawno była numerem jeden w rankingu FIFA. Belgowie mają wiele indywidualności, tamtejsza prasa zapowiada, że skład na mecz z Polską nie będzie rezerwowy.

Belgia - Polska. Trudne wyzwanie przed biało-czerwonymi. Michniewicz odsłonił karty.
Składy według belgijskiej prasy

Problem jednak w tym, że jako zespół ostatnio nie wyglądają oni najlepiej. Lider zespołu, Kevin de Bruyne, stwierdził ostatnio, że mecze Ligi Narodów traktować można jako trening. Czy z takim nastawieniem uda im się zdominować Polskę? Przekonamy się w środowy wieczór. Jak na razie bukmacherzy stawiają na Belgię.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...