Strona głównaPiłka nożnaDobre otwarcie. Polacy wygrali 3:0 z Kosowem w eliminacjach Mistrzostw Europy u-21

Podopieczni Michała Probierza wygrali 3:0 z Kosowem i udanie rozpoczęli eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Na stadionie w Płocku na listę strzelców wpisali się: Ariel Mosór i Michał Rakoczy (dwie bramki). Polacy rozpoczęli mecz dość nerwowo, jednak z każdą kolejną minutą wyglądali coraz pewniej. Kolejny mecz zagrają 12 września, gdy na wyjeździe zmierzą się z Estonią.

Trzy bramki do przerwy

Faworytami tego meczu byli Polacy, którzy rozpoczynali swój udział w eliminacjach Mistrzostw Europy u-21. Po drugiej stronie stanęli zawodnicy z Kosowa, którzy wcześniej pokonali Estonię. Mecz rozgrywano w Płocku i od pierwszych minut lepsze wrażenie nieoczekiwanie sprawiali rywale. Polacy mogą mówić o sporym szczęściu, że na początku meczu nie przegrywali. W 13. minucie rywale trafili w słupek. Po nerwowym początku biało-czerwoni grali coraz pewniej. Już w 25. minucie Ariel Mosór wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Rakoczego i było 1:0. Zaledwie pięć minut później było 2:0. Z okolic linii pola karnego uderzył Michał Rakoczy i pokonał bramkarza rywali. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik świetnie zachował się w polu karnym rywali, popisał się solową akcją i strzelił gola. Do przerwy Polacy prowadzili 3:0

Obrona wyniku po zmianie stron

Po zmianie stron podopieczni Michała Probierza postawili przede wszystkim na defensywę. Wynik 3:0 ich satysfakcjonował i nie chcieli przesadnie podwyższać tempa. Zdecydowanie więcej pracy w bramce miał Kacper Tobiasz, który w kilku sytuacjach pokazał się z dobrej strony. Raz obronił bardzo szczęśliwie, gdy w 50. minucie się poślizgnął. Na szczęście udało mu się instynktownie odbić strzał z rzutu wolnego. W drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy i to Polacy wygrali mecz 3:0.

Polska U-21 – Kosowo U-21 3:0 (3:0)

Do Estonii po trzy punkty

Polacy po zwycięstwie nad Kosowem udadzą się do Estonii. Tam we wtorek 12 września rozegrają swój drugi mecz w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W pierwszym meczu Estończycy przegrali na wyjeździe 0:2 z reprezentacją Kosowa, a w drugim zremisowali 1:1 z Bułgarią. Polacy walczą o awans na mistrzostwa Europy u-21, w których po raz ostatni grali w 2019 roku. W grupie D rywalizują jeszcze: Niemcy i Izrael.