Drita – Legia Warszawa 0:1. Awans zgodnie z oczekiwaniami

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaDrita – Legia Warszawa 0:1. Awans zgodnie z oczekiwaniami

Legia Warszawa zgodnie z oczekiwaniami awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Trzeba jednak przyznać, że warszawianie rozegrali bardzo słaby mecz w Kosowie. Na szczęście Drita była jeszcze słabsza i nie była w stanie zagrozić polskiej drużynie. Podopieczni Goncalo Feio wykonali swoje zadanie i wygrali 1:0 po bramce Tomasa Pekharta w doliczonym czasie gry. O samym meczu pewnie szybko chcą zapomnieć. Teraz mogą skupić się na kolejnych wyzwaniach.

Nudny mecz w Kosowie. Legia z awansem

Po pierwszym meczu nie mieliśmy wielkich oczekiwań. U siebie Legia wygrała 2:0, choć długo męczyła się ze słabą Dritą z Kosowa. Mecz ten nie porywał. Spodziewaliśmy się tego, że w rewanżu może być podobnie. Warszawianie pojechali do Prisztiny, aby bronić tam solidnej zaliczki. Od początku było widać, że nie zamierzają forsować tema gry. Z drugiej strony gospodarze nie byli w stanie im zagrozić. W pierwszej połowie Kacper Tobiasz był praktycznie bezrobotny.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Legioniści kontrolowali mecz, jednak nie stwarzali zbyt wielu okazji bramkowych. Pasował im bezbramkowy remis. Z drugiej strony Drita nie stwarzała żadnego zagrożenia. Do tego od 77. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po tym, jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Rron Broja. Wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. W doliczonym czasie gry gracze Drity popełnili jednak kosztowny błąd. Ten wykorzystał Tomas Pekhart i dał Legii skromne zwycięstwo 1:0. Awans ani przez moment nie był zagrożony.

Drita Gnjilane – Legia Warszawa 0:1 (0:0)