STS KOD PROMOCYJNY

Drugie zwycięstwo Polaków nad Włochami w amp futbolu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiDrugie zwycięstwo Polaków nad Włochami w amp futbolu

Biało-czerwoni znakomicie zaprezentowali się w dwumeczu z Włochami w amp futbolu. Po wygranej 6:0 w sobotę, tym razem pokonali rywali 4:0. W dwumeczu z ćwierćfinalistami mistrzostw świata nasi reprezentanci nie stracili nawet bramki i wyglądali bardzo dobrze. Trudno było o lepszy debiut Ukraińca Dmytro Kameki na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w amp futbolu. 

Do przerwy bez bramek 

Drugie spotkanie rozpoczęło się inaczej niż pierwsze. Tym razem Polacy długo nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Włochów. Gospodarze wyciągnęli lekcje z pierwszego meczu i w niedzielę w Rzymie wyglądali lepiej w obronie. Do przerwy było bez bramek, choć stroną przeważającą pozostawali Polacy. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. Po pierwszym trafieniu było zdecydowanie łatwiej. Ostatecznie licznik biało-czerwonych zatrzymał się na czterech trafieniach. Do siatki Włochów trafiali: kapitan Przemysław Świercz (dwukrotnie), Bartosz Łastowski i Marcin Oleksy. Ten ostatni wystąpił z orzełkiem na piersi opromieniony niedawną wygraną w plebiscycie FIFA im. Ferenca Puskasa na najładniejszą bramkę w 2022 roku. Był pierwszym w historii i jedynym ampfutbolistą w tym gronie i od razu sięgnął po statuetkę. 

Włochy – Polska 0:4 (0:0)

Dmytro Kameko ma powody do optymizmu 

Choć Dmytro Kameko już w listopadzie zastąpił Marka Dragosza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w amp futbolu, to jednak na oficjalny debiut musiał trochę poczekać. Ostatecznie wszystko potoczyło się znakomicie, ponieważ Polacy w dwumeczu wygrali kolejno 6:0 i 4:0 z Włochami na ich terenie. Dodatkowo Dmytro Kameko wprowadził trochę zmian w kadrze, a szansę na debiut otrzymali m.in.: Dominik Abramczyk, Mateusz Warakomski, Adrian Bąk i Hubert Mularczyk.

Przygotowania do Ligi Narodów

Zgrupowanie i dwumecz w Rzymie to jeden z elementów przygotowań reprezentacji Polski do turnieju I dywizji Ligi Narodów. Tam biało-czerwoni zagrają z Turcją, Anglią i Hiszpanią. Turniej odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w Krakowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...