STS KOD PROMOCYJNY

Pięknie nie będzie, „Zupa” jak diesel, kto w obronie? Echa meczu Polska – Chile

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPięknie nie będzie, "Zupa" jak diesel, kto w obronie? Echa meczu Polska...

Jeśli to była zasłona dymna przed meczem z Meksykiem, to wyszła niemal idealnie. Reprezentacja Polski w mocno zmienionym składzie nie zaprezentowała zbyt wielu atutów przeciwko Chile. Udało się wygrać dzięki super rezerwowemu Krzysztofowi Piątkowi.

Już sam fakt rozgrywania meczu w Warszawie przy ledwie kilku stopniach Celsjusza na plusie, zamiast w warunkach zbliżonych do katarskich, wzbudzał wątpliwości. Murawa na stadionie Legii sprawiła, że ostatecznie selekcjoner Czesław Michniewicz oszczędzał piłkarzy, którzy odczuwali lekkie dolegliwości i ich gra groziła odnowieniem urazów.

Piątek zapisał się w historii

W efekcie czego zobaczyliśmy w środowy wieczór skład mocno przemeblowany. W dodatku gra daleka była od ideału. Mimo tego Polska wygrała 1:0 po golu w końcówce Krzysztofa Piątka.

Skoro jesteśmy już przy Krzysztofie Piątku, to jego gol z Chile sprawił, że stał się najskuteczniejszym rezerwowym reprezentacji Polski w historii. „Pio” ma już na koncie 6 goli, a kolejni za nim piłkarze, czyli Joachim Marx, Marcin Żewłakow i Marek Saganowski po 5.

Dylematy wciąż są

Pozytywów jednak nie było za wiele. Duet stoperów Glik-Bednarek nie wyglądał zbyt pewnie. Środek pomocy Krychowiak-Żurkowski też mocno odstawał od linii pomocy Chile. Głównie z powodu tego, że „Zupa” w swoim klubie nie gra i to było widać. „On jest jak stary diesel, dopiero z czasem zaczął lepiej grać” – ocenił Szymona Żurkowskiego Michniewicz. Zarówno selekcjoner, jak i piłkarze nie ukrywali, że ładnej gry w meczu z Chile nie było, bo tak też będzie na Mundialu, m.in. w meczach z Meksykiem czy Argentyną.

Spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania. Podobnie może być z Meksykiem. Świadomie wybraliśmy rywala, który doskonale czuje się z piłką przy nodze. Przewaga techniczna była po stronie Chilijczyków, ale taktycznie potrafiliśmy ich ograniczać. Tempo meczu z Meksykiem będzie większe, a z Argentyną trzeba to pomnożyć razy 5. Piłka klubowa i reprezentacyjna to dwa różne typy taktyczne.

Czesław Michniewicz, selekcjoner biało-czerwonych

Ładnej gry nie będzie

Jeszcze bardziej dosadnie o stylu gry na Mundialu w Katarze i oczekiwaniach opowiedział Grzegorz Krychowiak. „Krycha” podkreślił, że ładnej gry nie będzie, bo taka na pewno nie da dobrego wyniku, a cel jakim jest wyjście z grupy jest priorytetem.

No cóż, trzeba więc nastawić się na „cierpienie” podczas meczów biało-czerwonych w Katarze. Oby efekt czyli wynik był podobny, jak w meczu z Chile…

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...