Ekstraklasa 2022/23 – terminarz i pary już znane

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaEkstraklasa 2022/23 - terminarz i pary już znane

Już w połowie lipca wrócą najlepsze rozgrywki Ekstraklasy. Spółka zarządzająca ligą ogłosiła szczegółowy terminarz i przedstawiła pary nie tylko pierwszej kolejki, ale i całego sezonu. Oj, będzie się działo!

To z pewnością będzie sezon inny niż poprzednie. Wszystko przez szybsze zakończenie pierwszej części sezonu i dłużą zimową przerwę oraz rozpoczęcie wiosennego grania… w styczniu. Powód jest tylko jeden – Mistrzostwa Świata w Katarze, które odbędą się w listopadzie i grudniu.

Wiele próśb klubów ws. terminarza

Nic więc dziwnego, że Ekstraklasa S.A. musiała mocno główkować nad terminarzem sezonu ligowego. Ostatecznie jednak już na początku czerwca przedstawiono szczegółowy harmonogram. Wszystkie kolejki tego sezonu zaplanowano na terminy weekendowe (od piątku do poniedziałku). Meczów w poniedziałki nie będzie jedynie w terminach poprzedzających spotkania reprezentacji i jesienne zmagania w Pucharze Polski. Planując terminarz Ekstraklasa SA spełniła blisko 60 próśb i uwag z klubów, dotyczących dostępności stadionów lub organizacji zewnętrznych imprez masowych. I tak np. dwa pierwsze mecze Widzew Łódź rozegra na wyjeździe, ze względu na renowację murawy.

Przerwa od 13 listopada!

Tak jak wspomnieliśmy, runda jesienna rozgrywek zakończy się wyjątkowo szybko. Ostatnia kolejka tego roku odbędzie się do 13 listopada. Po jedenastu tygodniach przerwy zimowej początek rundy wiosennej będzie miał miejsce 27 stycznia 2023 roku. Zakończenie sezonu planowane jest na 27 maja po rozegraniu wszystkich 34 kolejek. Finał Pucharu Polski odbędzie się tradycyjnie 2 maja.

Co kibiców Ekstraklasy czeka w pierwszej kolejce? Derby Dolnego Śląska, mecz Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź, czy spotkanie Korony Kielce z Legią Warszawa. My, po takim sezonie jak ten ostatni, nie możemy się już doczekać, a Wy?

Szczegółowy i kompletny zestaw par każdej kolejki Ekstraklasy sezonu 2022/23 znajduje się na stronie internetowej Ekstraklasy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...