Futsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Strona głównaPiłka nożnaFutsalFutsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Reprezentanci Polski w futsalu efektownie wygrali 8:3 ze Szwedami w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Chorwacji. Wcześniej podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali reprezentantów Trzech Koron 2:1. W drugim meczu oglądaliśmy prawdziwy popis Mikołaja Zastawnika, który zdobył aż siedem bramek. Jedno trafienie do naszego dorobku dołożył Kacper Sendlewski.

Polacy zdominowali swoich rywali. Zastawnik show w Poreč

Biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w Chorwacji. Tam w miejscowości Poreč rozegrali już dwa mecze towarzyskie ze Szwedami. Pierwszy z nich zakończył się wygraną 2:1 po dublecie Kamila Surmiaka. Teraz zwycięstwo było bardziej okazałe. Do przerwy jednak gra była stosunkowo wyrównana, a na tablicy wyników było 2:2. Szwedzi prowadzili już 2:0, jednak w końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobył Mikołaj Zastawnik i doprowadził do wyrównania. 

Gra otworzyła się po przerwie. Polacy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Kolejne dwa gole strzelił Zastawnik, a jedno trafienie dołożył Kacper Sendlewski. Wtedy trzecią bramkę dla rywali zdobył Haidar Bejan. Końcówka należała jednak do Polaków. W ostatnich pięciu minutach kolejne trzy bramki na swoim koncie zapisał Mikołaj Zastawnik, który w środę był nie do zatrzymania. Mecz zakończył aż z siedmioma golami. To najlepiej pokazuje, w jak doskonałej dyspozycji się znajduje. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego bez większych problemów pokonali zawodników ze Szwecji. Teraz czeka na nich dzień przerwy. W piątek zmierzą się z San Marino. 

Polska – Szwecja 8:3 (2:2)

Turniej towarzyski na zakończenie zgrupowania

Na zakończenie zgrupowania w Chorwacji biało-czerwoni wezmą udział w turnieju towarzyskim. Tam w piątek 16 czerwca zmierzą się z San Marino. Następnie czeka ich dzień przerwy na regenerację. Turniej towarzyski zakończy się w niedzielę 18 czerwca. Wówczas Polacy zagrają ze Szwedami, których bez większych problemów pokonali w dwóch wcześniejszych meczach towarzyskich. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....