STS KOD PROMOCYJNY

Futsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaFutsalFutsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Reprezentanci Polski w futsalu efektownie wygrali 8:3 ze Szwedami w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Chorwacji. Wcześniej podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali reprezentantów Trzech Koron 2:1. W drugim meczu oglądaliśmy prawdziwy popis Mikołaja Zastawnika, który zdobył aż siedem bramek. Jedno trafienie do naszego dorobku dołożył Kacper Sendlewski.

Polacy zdominowali swoich rywali. Zastawnik show w Poreč

Biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w Chorwacji. Tam w miejscowości Poreč rozegrali już dwa mecze towarzyskie ze Szwedami. Pierwszy z nich zakończył się wygraną 2:1 po dublecie Kamila Surmiaka. Teraz zwycięstwo było bardziej okazałe. Do przerwy jednak gra była stosunkowo wyrównana, a na tablicy wyników było 2:2. Szwedzi prowadzili już 2:0, jednak w końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobył Mikołaj Zastawnik i doprowadził do wyrównania. 

Gra otworzyła się po przerwie. Polacy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Kolejne dwa gole strzelił Zastawnik, a jedno trafienie dołożył Kacper Sendlewski. Wtedy trzecią bramkę dla rywali zdobył Haidar Bejan. Końcówka należała jednak do Polaków. W ostatnich pięciu minutach kolejne trzy bramki na swoim koncie zapisał Mikołaj Zastawnik, który w środę był nie do zatrzymania. Mecz zakończył aż z siedmioma golami. To najlepiej pokazuje, w jak doskonałej dyspozycji się znajduje. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego bez większych problemów pokonali zawodników ze Szwecji. Teraz czeka na nich dzień przerwy. W piątek zmierzą się z San Marino. 

Polska – Szwecja 8:3 (2:2)

Turniej towarzyski na zakończenie zgrupowania

Na zakończenie zgrupowania w Chorwacji biało-czerwoni wezmą udział w turnieju towarzyskim. Tam w piątek 16 czerwca zmierzą się z San Marino. Następnie czeka ich dzień przerwy na regenerację. Turniej towarzyski zakończy się w niedzielę 18 czerwca. Wówczas Polacy zagrają ze Szwedami, których bez większych problemów pokonali w dwóch wcześniejszych meczach towarzyskich. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...