Futsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Strona głównaPiłka nożnaFutsalFutsal: Efektowne zwycięstwo Polaków ze Szwedami

Reprezentanci Polski w futsalu efektownie wygrali 8:3 ze Szwedami w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Chorwacji. Wcześniej podopieczni Błażeja Korczyńskiego pokonali reprezentantów Trzech Koron 2:1. W drugim meczu oglądaliśmy prawdziwy popis Mikołaja Zastawnika, który zdobył aż siedem bramek. Jedno trafienie do naszego dorobku dołożył Kacper Sendlewski.

Polacy zdominowali swoich rywali. Zastawnik show w Poreč

Biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu szkoleniowym w Chorwacji. Tam w miejscowości Poreč rozegrali już dwa mecze towarzyskie ze Szwedami. Pierwszy z nich zakończył się wygraną 2:1 po dublecie Kamila Surmiaka. Teraz zwycięstwo było bardziej okazałe. Do przerwy jednak gra była stosunkowo wyrównana, a na tablicy wyników było 2:2. Szwedzi prowadzili już 2:0, jednak w końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobył Mikołaj Zastawnik i doprowadził do wyrównania.

Gra otworzyła się po przerwie. Polacy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Kolejne dwa gole strzelił Zastawnik, a jedno trafienie dołożył Kacper Sendlewski. Wtedy trzecią bramkę dla rywali zdobył Haidar Bejan. Końcówka należała jednak do Polaków. W ostatnich pięciu minutach kolejne trzy bramki na swoim koncie zapisał Mikołaj Zastawnik, który w środę był nie do zatrzymania. Mecz zakończył aż z siedmioma golami. To najlepiej pokazuje, w jak doskonałej dyspozycji się znajduje. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego bez większych problemów pokonali zawodników ze Szwecji. Teraz czeka na nich dzień przerwy. W piątek zmierzą się z San Marino.

Polska – Szwecja 8:3 (2:2)

Turniej towarzyski na zakończenie zgrupowania

Na zakończenie zgrupowania w Chorwacji biało-czerwoni wezmą udział w turnieju towarzyskim. Tam w piątek 16 czerwca zmierzą się z San Marino. Następnie czeka ich dzień przerwy na regenerację. Turniej towarzyski zakończy się w niedzielę 18 czerwca. Wówczas Polacy zagrają ze Szwedami, których bez większych problemów pokonali w dwóch wcześniejszych meczach towarzyskich.