Piłkarze Jagiellonii napisali historię. Zagrają w fazie grupowej pucharów

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPiłkarze Jagiellonii napisali historię. Zagrają w fazie grupowej pucharów

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Jagiellonii Białystok odnieśli drugie zwycięstwo z FK Poniewież i awansowali do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bohaterem mistrzów Polski był Afimico Pululu, który wykorzystał dwa rzuty karne. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Wcześniej na wyjeździe Jaga wygrała 4:0. Wyeliminowanie Litwinów sprawia, że Jagiellonia jest już pewna gry w fazie pucharowej europejskich pucharów. W najgorszym wypadku będzie to Liga Konferencji.

Pełna dominacja w dwumeczu z Litwinami

Już pierwszy mecz tego dwumeczu potwierdził, kto jest zdecydowanym faworytem. Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe 4:0 z FK Poniewież i zbliżyła się do awansu do kolejnej rundy eliminacji. Rewanż miał być tylko formalnością. Tak też było. Od początku zdecydowanie lepsi byli gospodarze, choć było widać, że nie chcą przesadnie podkręcać tema. W pierwszej połowie oglądaliśmy tylko jedno trafienie. Rzut karny pewnie wykorzystał Afimico Pululu.

Po zmianie stron było widać, że rywale opadli z sił. Uszło z nich powietrze i jakiekolwiek nadzieje na dobry wynik. Na 2:0 podwyższył Afimico Pululu, który ponownie pewnie wykorzystał rzut karny. W 84. minucie było już 3:0, gdy piłkę do własnej siatki skierował Markas Beneta. To nieco rozluźniło białostoczan. Pod koniec meczu dali się zaskoczyć i Litwini zdobyli honorowe trafienie. Jego autorem był Sivert Gussias. Jagiellonia Białystok dwumecz wygrała 7:1 i gra dalej w europejskich pucharach.

Jagiellonia Białystok – FK Poniewież 3:1 (1:0)

Z kim Jagiellonia zagra w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów?

Teraz poziom trudności wzrasta. Wszystko dlatego, że w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów rywalem Jagiellonii Białystok będzie norweskie FK Bodo/Glimt. Ze względu na ostatnie lata to Norwegowie będą faworytami do awansu. Mistrzów Polski z pewnością stać na nawiązanie z nimi rywalizacji. Już teraz Jagiellonia napisała historię. Po raz pierwszy zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. W najgorszym wypadku będzie to Liga Konferencji. W Białymstoku z pewnością liczą jednak na walkę o Ligę Mistrzów. Pierwszy mecz z FK Bodo/Glimt odbędzie się 7 sierpnia w Białymstoku.