STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Kiwior w kręgach zainteresowań włoskiego klubu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąJakub Kiwior w kręgach zainteresowań włoskiego klubu

Jakub Kiwior to jeden z wygranych czerwcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Zawodnika chwalił nawet sam selekcjoner Czesław Michniewicz, dlatego nic dziwnego, że polski piłkarz znalazł się w kręgach zainteresowań SSC Napoli.

Kiwior na plus

Jakub Kiwior zanotował debiut w seniorskiej reprezentacji Polski podczas czerwcowej edycji Ligi Narodów. To piłkarz, którego możemy nazwać „zwycięzcą ostatniego zgrupowania”. Polak zaprezentował się od naprawdę dobrej strony, a na pochwałę zawodnika zdecydował się nawet sam selekcjoner kadry, czyli Czesław Michniewicz. 22-latek przyjechał na zgrupowanie jako bliżej nieznany piłkarz, dlatego nie dziwiły reakcje kibiców, którzy widząc go w składzie, masowo zaczęli wpisywać jego imię i nazwisko w wyszukiwarkę Google. Obrońca włoskiej Spezi w połowie czerwca zyskał jednak sympatię wielu fanów kadry.

Wzbudza zainteresowanie

Dobre występy włoskiego obrońcy nie przeszły bez echa we włoskim środowisku piłkarskim. Jakub Kiwior ma ważny kontrakt ze Spezią do 30 czerwca 2025 roku i klub z Serie A z pewnością chciałby go zatrzymać, lecz w ostatnim czasie wiele mówi się o zmianie barw. Według włoskich mediów Polakiem zaczęło interesować się SSC Napoli, który oferuje za niego około 5 milionów euro. Czy uda się dokonać transferu jeszcze w letnim okienku? Czas pokaże.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...