STS KOD PROMOCYJNY

Michniewicz i Krychowiak opuścili zgrupowanie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiMichniewicz i Krychowiak opuścili zgrupowanie

W piątek ze zgrupowania reprezentacji Polski w Warszawie wyjechał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz oraz pomocnik Grzegorz Krychowiak. Jakie były tego powody? Już wyjaśniamy.

Od początku tygodnia trwa zgrupowanie reprezentacji Polski w związku z meczami w Lidze Narodów. Za Polską już mecz z Walią, który zakończył się we Wrocławiu zwycięstwem biało-czerwonych 2:1.

Prywatne sprawy „Krychy”

W czwartek piłkarze, którzy grali najdłużej, przechodzili odnowę biologiczną, a reszta kadry rozegrała wewnętrzną gierkę – „niebiescy” wygrali z „żółtymi” 2:0. W piątek reprezentanci znów trenowali, ale nie wszyscy. Drużynę opuścił Grzegorz Krychowiak. Doświadczony pomocnik otrzymał kilka dni wolnego z powodu spraw osobistych. Wyjazd ten nie ma być związany z transferem do nowego klubu. „Krycha” w lutym opuścił rosyjski Krasnodar, by dokończyć sezon w greckim AEK Ateny. Nie wiadomo jednak, gdzie pomocnik będzie występował w nowych rozgrywkach.

Selekcjoner podgląda rywali

Ze zgrupowania wyjechał, a raczej wyleciał Czesław Michniewicz i to dosłownie. Selekcjoner wraz z Hubertem Małowiejskim, odpowiadającym za bank informacji o rywalach, poleciał do stolicy Belgii, żeby dziś wieczorem z trybun zobaczyć na żywo mecz najbliższych rywali Polski, czyli reprezentacje Belgii i Holandii. Przypomnijmy, że 8 czerwca biało-czerwoni zagrają na wyjeździe właśnie z Belgią, a trzy dni później z Holandią, również na wyjeździe.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...