STS KOD PROMOCYJNY

Lech – Fiorentina w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy! Trudne wyzwanie przed „Kolejorzem”

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLech - Fiorentina w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy! Trudne wyzwanie przed "Kolejorzem"

Przedstawiciel Serie A, czyli Fiorentina będzie przeciwnikiem Lecha w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Pierwszy mecz tej fazy odbędzie się w Poznaniu, na stadionie przy ul. Bułgarskiej 13 kwietnia.

Po świetnym dwumeczu ze szwedzkim Djurgardens IF Lech pewnie awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Po raz pierwszy od ponad 50 lat polski zespół przeszedł rundę europejskich pucharów wiosną.

Włosi faworytem

W piątek odbyło się losowanie ćwierćfinałów i drabinki aż do finału LKE. Piłkarze, dziennikarze i kibice typowali różnych przeciwników, a ostatecznie Lech zagra z Fiorentiną.

Los nie był łaskawy, bo wydaje się, że Fiorentina, to jeden z najtrudniejszych rywali na jakich mógł „Kolejorz” trafić. „Viola” to siódma drużyna poprzedniego sezonu włoskiej Serie A. Zespół ten w 38 spotkaniach zgromadził 62 punkty. W obecnym sezonie rywal Lecha po 26. kolejkach ma na koncie 34 punkty (dziewięć zwycięstw, siedem remisów i dziesięć porażek) i zajmuje 11. miejsce w tabeli. W przeszłości piłkarzami Fiorentiny byli m.in. Jakub Błaszczykowski, Artur Boruc, Bartłomiej Drągowski, Krzysztof Piątek, Rafał Wolski i Szymon Żurkowski.

Półfinałowi rywale też już znani

Mecz ćwierćfinału odbędą się 13 i 20 kwietnia. Niemal miesiąc później, a dokładnie 11 i 18 maja odbędą się mecze półfinałowe LKE. W 1/2 finału w przypadku awansu „Kolejorz” zagra ze zwycięzcą pary Basel (Szwajcaria) – Nice (Francja).

Co ciekawe polko-włoska rywalizacja klubowa ma bardzo bogatą historię. Do tej pory odbyło się 65 meczów. 8 razy wygrywały drużyny z Polski, 17 razy padał remis, a 40 spotkań wygrali Włosi. Z 27 dwumeczów tylko pięć awansów polskich drużyn.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...