Lewandowski z dubletem przeciwko Villarreal CF. Świetny występ Polaka

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski z dubletem przeciwko Villarreal CF. Świetny występ Polaka

Kolejny świetny występ w barwach FC Barcelony zanotował Robert Lewandowski. Już po 35. minutach gry przeciwko Villarreal CF miał na swoim koncie dwie bramki. Mecz ostatecznie zakończył z dubletem, a jego zespół wygrał przed własną publicznością 3:0. FC Barcelona po 10 kolejkach La Liga jest wiceliderem i traci trzy punkty do Realu Madryt. Lewandowski z 11 bramkami pozostaje liderem klasyfikacji strzelców i ma cztery bramki przewagi nad Joselu i Borją Iglesiasem.

Powrót do strzelania po dwóch kolejkach bez bramek

Robert Lewandowski nie strzelał w dwóch ostatnich kolejkach hiszpańskiej La Liga. Grał solidnie, jednak brakowało mu w tych spotkaniach skuteczności. Na szczęście szybko przełamał złą passę. W meczu 10 kolejki La Liga z Villarreal CF wpisał się na listę strzelców już w 31. minucie. Otrzymał płaskie podanie w pole karne od Jordiego Alby. Przyjął piętą i zwiódł zarówno bramkarza Villarreal, jak i dwóch obrońców. Odwrócił sie i pewnym strzałem wpakował piłkę do pustej bramki. Drugie trafienie przyszło zaledwie cztery minuty później. W środku pola piłkę w kapitalnym stylu przejął Gavi i dograł do ustawionego na lewym skrzydle Lewandowskiego. Ten zwodem minął rywala, zszedł do środka i strzałem zza pola karnego zdobył swoją 11. bramkę w tym sezonie La Liga. Zaledwie trzy minuty później było już 3:0 po bramce Ansu Fatiego.

W drugiej połowie gra się znacznie uspokoiła, a FC Barcelona nie forsowała już tempa. Miała mecz pod kontrolą, przez co nie stwarzała sobie zbyt wielu strzeleckich okazji. Ostatecznie w drugich 45. minutach nie oglądaliśmy ani jednego trafienia. Kapitan reprezentacji Polski przebywał na murawie do 75. minuty, gdy został zmieniony przez Ousmane Dembele.

FC Barcelona – Villarreal CF 3:0 (3:0)

Lider strzelców

Robert Lewandowski jest liderem strzelców hiszpańskiej La Liga. Ma 11 bramek i o cztery trafienia wyprzedza Hiszpanów Borję Iglesiasa z Betisu Sewilla oraz Joselu z Espanyolu Barcelona. Dalsze miejsca zajmują; Iago Aspas (Celta Vigo), Brais Mendez (Real Sociedad) i zdobywca złotej piłki Karim Benzema z Realu Madryt. Kolejne spotkanie . Katalończycy zagrają już w niedzielę 23 października, gdy u siebie podejmą Athletic Bilbao