Gol Lewandowskiego nie pomógł. FC Barcelona odpadła z Pucharu Króla

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Lewandowskiego nie pomógł. FC Barcelona odpadła z Pucharu Króla

Gol Roberta Lewandowskiego nie wystarczył do awansu. Na ćwierćfinale skończyła się przygoda FC Barcelony w tegorocznej edycji Pucharu Króla. Mistrzowie Hiszpanii po dogrywce przegrali na wyjeździe z 2:4 z Athletic Bilbao. Robert Lewandowski grał do 78 minuty meczu. W pierwszej połowie w niecodziennych okolicznościach doprowadził do wyrównania, gdy został nastrzelony przez jednego z rywali. Niestety jego bramka do awansu nie wystarczyła.

Oryginalne trafienie Lewandowskiego w Pucharze

Mecz w Bilbao zaczął się doskonale dla gospodarzy. Już w 36. sekundzie meczu wyszli na prowadzenie. Od razu zaatakowali i przycisnęli obrońców Barcelony. Wymusili błędy, a piłkę do siatki wpakował Gorka Guruzeta. Później Barcelona długo nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze dysponowanych rywali. Pierwsza groźna akacja miała miejsce w 26. minucie. Wówczas Robert Lewandowski do końca poszedł za straconą piłką i został nastrzelony przez obrońcę rywali. Piłka odbiła się od polskiego napastnika i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza z Bilbao. Robert Lewandowski w niecodziennych okolicznościach doprowadził do remisu. Po kilku minutach było już 2:1, gdy na indywidualną akcję i piękny strzał zdecydował się nastoletni Lamine Yamal.

Po zmianie stron gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Oihan Sancet wykorzystał dośrodkowanie i z bliskiej odległości strzałem głową zdobył bramkę. Było 2:2. W 78. minucie z boiskiem pożegnał sie Robert Lewandowski. Polak został zmieniony przez Joao Felixa i kończy ten sezon z dwoma bramkami w pucharze. Wcześniej nasz napastnik mógł mieć asystę, gdy wypuścił na dobrą pozycję Yamala. Niestety ten zmarnował okazję sam na sam. W meczu doszło do dogrywki. W niej skuteczniejsi byli gracze Athleticu. Najpierw gola strzelił Inaki Williams, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił jego brat Nico Williams. Barcelona pożegnała się z Pucharem Króla

Ważny mecz z Villarreal

Za Barceloną kolejne nieudane spotkanie i pożegnanie się z kolejnymi rozgrywkami. Niedawno zespół przegrał w finale Superpucharu Hiszpanii. Tym razem stracili szansę na triumf w Pucharze Króla. Sytuacja Blaugrany w lidze hiszpańskiej również nie wygląda najlepiej. Zespół ten traci już sporo punktów do Realu Madryt i Girony. Kolejne spotkanie w La Liga Barcelona rozegra w sobotę 27 stycznia. U siebie zmierzy się z Villarreal. Dla Roberta Lewandowskiego będzie to szansa na zdobycie kolejnej bramki w tym sezonie