Lewandowski strzela, Barcelona gromi w La Liga

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski strzela, Barcelona gromi w La Liga

Robert Lewandowski strzelił bramkę i zanotował asystę w meczu 11. kolejki hiszpańskiej La Liga. Jego FC Barcelona pewnie wygrała 4:0 z Athletic Bilbao i zachowuje dystans trzech punktów straty do Realu Madryt. Polak był szczególnie aktywny przez pierwsze 25 minut meczu, gdy Barcelona zdobyła trzy bramki. Kapitan reprezentacji Polski przebywał na murawie do 63. minuty, po czym został zmieniony przez Ansu Fatiego. Już w środę Katalończycy zagrają u siebie z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Show Barcy do przerwy

Od pierwszych minut meczu wyraźną przewagę mieli zawodnicy FC Barcelony. Dominowali w posiadaniu piłki i kontrolowali przebieg gry, jednak brakowało im okazji strzeleckich. To zmieniło się w 12. minucie. Bramkarz Athletic Bilbao odbił jeszcze strzał z dystansu Dembele, ale do piłki dopadł Robert Lewandowski. Dokładnie przymierzył i posłał idealne podanie na głowę Francuza, który nie miał problemów z pokonaniem Unaia Simona. Druga bramka w tym meczu padła sześć minut później, gdy Ousmane Dembele podał do Sergiego Roberto, a prawy obrońca FC Barcelony strzelił na 2:0. Robert Lewandowski swoje trafienie zanotował w 22. minucie. Otrzymał podanie od Dembele, pięknym zwodem piętką minął obrońcę i strzałem pod poprzeczkę zdobył 12. bramkę w tym sezonie La Liga

Po przerwie spokojniej

Po zmianie stron gra zdecydowanie się uspokoiła. Gracze Barcelony chcieli zachować jak najwięcej sił na środowe spotkanie Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski przebywał na boisku do 63. minuty, gdy został zmieniony przez Ansu Fatiego. Do końca meczu widzieliśmy już tylko jedno trafienie, gdy w 73. minucie hattrick asyst skompletował Ousmane Dembele, a do siatki trafił Ferran Torres. Katalończycy wygrali 4:0 i pozostają drugą siłą La Liga. Do Realu Madryt tracą trzy punkty.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 4:0 (3:0)

Lewandowski liderem strzelców

Po 11. kolejkach Robert Lewandowski jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej. Na swoim koncie ma już 12 bramek, do których dołożył cztery asysty, choć niektóre źródła podają pięć. Jedna jest kwestią sporną. Za Polakiem w klasyfikacji strzelców są Borja Iglesias z Betisu Sewilla i Joselu z Espanyolu Barcelona. Obaj mają po siedem trafień. Kolejny mecz w La Liga FC Barcelona rozegra 27 października na wyjeździe z Valencią.