STS KOD PROMOCYJNY

Michniewicz: Z Arabią zagramy inaczej niż z Meksykiem

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuMichniewicz: Z Arabią zagramy inaczej niż z Meksykiem

Selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej w Katarze nie ukrywał, że ma już plan ma spotkanie z Arabią Saudyjską i nie jest zaskoczony dobrą grą najbliższych rywali biało-czerwonych przeciwko faworyzowanej Argentynie.

We wtorek reprezentanci mieli dzień wolnego. Niektórzy spotkali się ze swoimi rodzinami, inni grupowo wyszli na kolację do centrum Dohy.

Inaczej znaczy lepiej?

Od środy jednak ruszyła „misja Arabia”, choć trener Michniewicz był pytany jeszcze o grę z Meksykiem. – Przeciwko Arabii zagramy w inny sposób i musimy być dokładniejsi. Z Meksykiem brakowało nam też ruchu skrzydłowych za plecy Lewandowskiego. Utrzymanie się przy piłce na połowie przeciwnika musi być lepsze. Musimy poprawić jakość przyjęcia, jakość podania pod presją przeciwnika – zwracał uwagę selekcjoner polskiej reprezentacji.

Arabia to nie ogórki

Dobrą wiadomością jest to, że z drobnymi problemami zdrowotnymi uporał się Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik. W sobotnim meczu z Arabią można spodziewać się drobnych korekt w składzie i innej gry. – Jeżeli chodzi o ustawienie i o sposób jaki mamy zagrać, jesteśmy przygotowani. Mieliśmy dużo czasu na przygotowanie – stwierdził Czesław Michniewicz, który od dawna bardzo ceni reprezentację Arabii Saudyjskiej. – Wynik Arabii z Argentyną jest zaskoczeniem, ale sama gra nie. Ich jedenastka oparta jest o ośmiu piłkarzy z jednego zespołu. Widziałem ich mecze. Są bardzo dobrze zorganizowani, dla mnie ich styl nie jest żadnym zaskoczeniem – stwierdził selekcjoner, który zwrócił uwagę jednemu z dziennikarzy, który nazwał Arabię „ogórkami”. – Pana chyba już tam nie wpuszczą – ripostował.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...