Dwie zupełnie różne połowy Legii Warszawa. Szansa na awans zachowana

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaDwie zupełnie różne połowy Legii Warszawa. Szansa na awans zachowana

Piłkarze Legii Warszawa rozegrali dwie zupełnie różne połowy w meczu wyjazdowym przeciwko Molde FK. Do przerwy przegrywali aż 0:3. Po zmianie stron legioniści zagrali zdecydowanie lepiej. Zdobyli dwie bramki i zmniejszyli rozmiary porażki do 2:3. Dzięki temu zachowali szansę na awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Bramki dla Legii zdobyli Josue i Rafał Augustyniak. Rewanż odbędzie się 22 lutego przy Łazienkowskiej.

Fatalny początek Legii Warszawa. Gonili wynik po przerwie

Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie początek wyjazdowego meczu Legii Warszawa z norweskim Molde FK. Stawką dwumeczu jest awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, dlatego ważne było, aby z Norwegii wrócić z dobrym wynikiem. Gospodarze zaskoczyli jednak podopiecznych Kosty Runjaicia. Po 20. minutach gry było już 2:0. Fredrik Gulbrandsen najpierw wykończył akcję zespołową, a następnie wykorzystał duży błąd bramkarza Legii Kacpra Tobiasza. Gracze Molde FK nie chcieli na tym poprzestać. Kilka minut później było już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Markus Kaasa. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Trener Kosta Runjaić w przerwie wstrząsnął swoim zespołem. Od razu zdecydował się na wprowadzenie czterech nowych zawodników. Gra Legii zaczęła wyglądać nieco lepiej. Jej piłkarze zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich, jednak byli nieskuteczni. Udało się w końcu w 63. minucie. Strzałem z woleja popisał się Josue. Nie minęło 10 minut, a było już 2:3. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Rafał Augustyniak. Do końca meczu warszawianie szukali trafienia na remis. To się nie udało i w Warszawie zaczną z jednobramkową stratą. Mogło być znacznie gorzej.

Molde FK – Legia Warszawa 3:2 (3:0)

Legia powalczy o awans przed własną publicznością

Piłkarze Legii Warszawa nie stoją na straconej pozycji. Przed własną publicznością będą chcieli odrobić jednobramkową stratę. Nie raz udowadniali już, że przy Łazienkowskiej są bardzo mocni i potrafią wygrywać z mocniejszymi zespołami. Tak było m.in. w starciu z angielską Aston Villą. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 22 lutego. Legioniści powalczą o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy.