STS KOD PROMOCYJNY

Wielkie zwycięstwo Igi Świątek w WTA Finals. Polka znów liderką rankingu WTA

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Igi Świątek w WTA Finals. Polka znów liderką rankingu WTA

Iga Świątek w wielkim stylu sięgnęła po zwycięstwo w turnieju WTA Finals w Cancun. Polka w finale rozbiła Amerykankę Jessicę Pegulę 6:1, 6:0. Oglądaliśmy prawdziwy pokaz mocy Igi Świątek, która nie tylko sięgnęła po trofeum, ale również powróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Polka po raz pierwszy w karierze wygrała turniej WTA Finals. Za zwycięstwo zarobiła ponad 3 miliony dolarów. To kolejny wielki dzień w jej karierze. 

Pełna dominacja na korcie i szybkie zwycięstwo z Pegulą

Spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego meczu. W finale WTA Finals mierzyły się Iga Świątek (2. WTA) oraz Amerykanka Jessica Pegula (5. WTA). Obie przystępowały do meczu z kompletem zwycięstw i bez straconego seta w Cancun. Finał był jednak prawdziwym popisem Igi Świątek. Polka od początku dominowała na korcie i rozbijała bezradną rywalkę. W pierwszym secie wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Później Iga Świątek wygrała pięć kolejnych gemów z rzędu i skończyło się 6:1. W całej pierwszej partii Jessica Pegula zdobyła tylko 11 małych punktów. 

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. Rozpędzona Polka poszła za ciosem. Jak się okazało, gem zdobyty na początku tego meczu był jedynym, jaki na swoje konto zapisała Pegula. Drugi set zakończył się efektownym 6:0 dla Igi Świątek, która cały mecz wygrała 6:1, 6:0. W tej partii rywalka zdobyła 12 małych punktów. To tylko pokazuje skalę dominacji naszej tenisistki, która w efektownym stylu sięgnęła po pierwszy w karierze tytuł WTA Finals. W Cancun nie miała sobie równych. 

Iga Świątek (Polska, 2) – Jessica Pegula (USA, 5) 6:1, 6:0

Polka powróciła na tron

Zwycięstwo w Cancun sprawia, że Iga Świątek po kilku tygodniach nieobecności powróciła na tron w rankingu WTA. Znów jest liderką tego zestawienia i tak zakończy ten sezon. Obecnie ma na koncie 9295 punktów i o 245 wyprzedza drugą Arynę Sabalenkę z Białorusi. Na trzecim miejscu plasuje się Amerykanka Coco Gauff. Polka w Cancun rozbiła bank. Za wygraną w WTA Finals zarobiła ponad 3 miliony dolarów, co faje około 12,5 miliona złotych. W całym turnieju Iga Świątek wygrała wszystkie mecze i nie straciła ani jednego seta. Teraz przed nią zasłużony odpoczynek w roli liderki rankingu WTA. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...