Wielkie zwycięstwo Igi Świątek w WTA Finals. Polka znów liderką rankingu WTA

Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Igi Świątek w WTA Finals. Polka znów liderką rankingu WTA

Iga Świątek w wielkim stylu sięgnęła po zwycięstwo w turnieju WTA Finals w Cancun. Polka w finale rozbiła Amerykankę Jessicę Pegulę 6:1, 6:0. Oglądaliśmy prawdziwy pokaz mocy Igi Świątek, która nie tylko sięgnęła po trofeum, ale również powróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Polka po raz pierwszy w karierze wygrała turniej WTA Finals. Za zwycięstwo zarobiła ponad 3 miliony dolarów. To kolejny wielki dzień w jej karierze.

Pełna dominacja na korcie i szybkie zwycięstwo z Pegulą

Spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego meczu. W finale WTA Finals mierzyły się Iga Świątek (2. WTA) oraz Amerykanka Jessica Pegula (5. WTA). Obie przystępowały do meczu z kompletem zwycięstw i bez straconego seta w Cancun. Finał był jednak prawdziwym popisem Igi Świątek. Polka od początku dominowała na korcie i rozbijała bezradną rywalkę. W pierwszym secie wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Później Iga Świątek wygrała pięć kolejnych gemów z rzędu i skończyło się 6:1. W całej pierwszej partii Jessica Pegula zdobyła tylko 11 małych punktów.

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. Rozpędzona Polka poszła za ciosem. Jak się okazało, gem zdobyty na początku tego meczu był jedynym, jaki na swoje konto zapisała Pegula. Drugi set zakończył się efektownym 6:0 dla Igi Świątek, która cały mecz wygrała 6:1, 6:0. W tej partii rywalka zdobyła 12 małych punktów. To tylko pokazuje skalę dominacji naszej tenisistki, która w efektownym stylu sięgnęła po pierwszy w karierze tytuł WTA Finals. W Cancun nie miała sobie równych.

Iga Świątek (Polska, 2) – Jessica Pegula (USA, 5) 6:1, 6:0

Polka powróciła na tron

Zwycięstwo w Cancun sprawia, że Iga Świątek po kilku tygodniach nieobecności powróciła na tron w rankingu WTA. Znów jest liderką tego zestawienia i tak zakończy ten sezon. Obecnie ma na koncie 9295 punktów i o 245 wyprzedza drugą Arynę Sabalenkę z Białorusi. Na trzecim miejscu plasuje się Amerykanka Coco Gauff. Polka w Cancun rozbiła bank. Za wygraną w WTA Finals zarobiła ponad 3 miliony dolarów, co faje około 12,5 miliona złotych. W całym turnieju Iga Świątek wygrała wszystkie mecze i nie straciła ani jednego seta. Teraz przed nią zasłużony odpoczynek w roli liderki rankingu WTA.