PZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Autor
Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiPZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie odniósł się do sytuacji Macieja Rybusa. Decyzją Czesława Michniewicza zawodnik nie zostanie powołany na wrześniowe mecze, ani na mundial.

Zmiana klubu

Maciej Rybus latem zamienił Lokomotiw Moskwa na inny zespół z tego samego miasta, czyli na Spartaka. Decyzja piłkarza o pozostaniu w Rosji wzbudziła ogromne kontrowersje wśród sympatyków biało-czerwonych. Dziennikarze wielokrotnie pytali selekcjonera Czesława Michniewicza, czy w takiej sytuacji znajdzie miejsce w kadrze dla Rybusa. Odpowiedzi należało się jednak spodziewać na zakończenie zgrupowania reprezentacji, która rozgrywała mecze Ligi Narodów. Dziś oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym wyjaśnia się przyszłość Rybusa.

NIE dla Rybusa w reprezentacji

W komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy, że selekcjoner Czesław Michniewicz podjął decyzję dotyczącą Macieja Rybusa. Piłkarz nie zostanie powołany ani na wrześniowe mecze, ani na mundial w Katarze, o czym szkoleniowiec poinformował go osobiście w ubiegłym tygodniu. Agent Rybusa publicznie tłumaczył tę decyzję dobrem rodziny zawodnika. Żona Rybusa jest Rosjanką i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...