PZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiPZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie odniósł się do sytuacji Macieja Rybusa. Decyzją Czesława Michniewicza zawodnik nie zostanie powołany na wrześniowe mecze, ani na mundial.

Zmiana klubu

Maciej Rybus latem zamienił Lokomotiw Moskwa na inny zespół z tego samego miasta, czyli na Spartaka. Decyzja piłkarza o pozostaniu w Rosji wzbudziła ogromne kontrowersje wśród sympatyków biało-czerwonych. Dziennikarze wielokrotnie pytali selekcjonera Czesława Michniewicza, czy w takiej sytuacji znajdzie miejsce w kadrze dla Rybusa. Odpowiedzi należało się jednak spodziewać na zakończenie zgrupowania reprezentacji, która rozgrywała mecze Ligi Narodów. Dziś oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym wyjaśnia się przyszłość Rybusa.

NIE dla Rybusa w reprezentacji

W komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy, że selekcjoner Czesław Michniewicz podjął decyzję dotyczącą Macieja Rybusa. Piłkarz nie zostanie powołany ani na wrześniowe mecze, ani na mundial w Katarze, o czym szkoleniowiec poinformował go osobiście w ubiegłym tygodniu. Agent Rybusa publicznie tłumaczył tę decyzję dobrem rodziny zawodnika. Żona Rybusa jest Rosjanką i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...