STS KOD PROMOCYJNY

PZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiPZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie odniósł się do sytuacji Macieja Rybusa. Decyzją Czesława Michniewicza zawodnik nie zostanie powołany na wrześniowe mecze, ani na mundial.

Zmiana klubu

Maciej Rybus latem zamienił Lokomotiw Moskwa na inny zespół z tego samego miasta, czyli na Spartaka. Decyzja piłkarza o pozostaniu w Rosji wzbudziła ogromne kontrowersje wśród sympatyków biało-czerwonych. Dziennikarze wielokrotnie pytali selekcjonera Czesława Michniewicza, czy w takiej sytuacji znajdzie miejsce w kadrze dla Rybusa. Odpowiedzi należało się jednak spodziewać na zakończenie zgrupowania reprezentacji, która rozgrywała mecze Ligi Narodów. Dziś oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym wyjaśnia się przyszłość Rybusa.

NIE dla Rybusa w reprezentacji

W komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy, że selekcjoner Czesław Michniewicz podjął decyzję dotyczącą Macieja Rybusa. Piłkarz nie zostanie powołany ani na wrześniowe mecze, ani na mundial w Katarze, o czym szkoleniowiec poinformował go osobiście w ubiegłym tygodniu. Agent Rybusa publicznie tłumaczył tę decyzję dobrem rodziny zawodnika. Żona Rybusa jest Rosjanką i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...