PZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPZPN podjął decyzję w sprawie Macieja Rybusa

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie odniósł się do sytuacji Macieja Rybusa. Decyzją Czesława Michniewicza zawodnik nie zostanie powołany na wrześniowe mecze, ani na mundial.

Zmiana klubu

Maciej Rybus latem zamienił Lokomotiw Moskwa na inny zespół z tego samego miasta, czyli na Spartaka. Decyzja piłkarza o pozostaniu w Rosji wzbudziła ogromne kontrowersje wśród sympatyków biało-czerwonych. Dziennikarze wielokrotnie pytali selekcjonera Czesława Michniewicza, czy w takiej sytuacji znajdzie miejsce w kadrze dla Rybusa. Odpowiedzi należało się jednak spodziewać na zakończenie zgrupowania reprezentacji, która rozgrywała mecze Ligi Narodów. Dziś oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym wyjaśnia się przyszłość Rybusa.

NIE dla Rybusa w reprezentacji

W komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy, że selekcjoner Czesław Michniewicz podjął decyzję dotyczącą Macieja Rybusa. Piłkarz nie zostanie powołany ani na wrześniowe mecze, ani na mundial w Katarze, o czym szkoleniowiec poinformował go osobiście w ubiegłym tygodniu. Agent Rybusa publicznie tłumaczył tę decyzję dobrem rodziny zawodnika. Żona Rybusa jest Rosjanką i wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...