STS KOD PROMOCYJNY

Paulina Dudek z golem i Pucharem Francji

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąPaulina Dudek z golem i Pucharem Francji

W niedzielę 15 maja został rozegrany finał Pucharu Francji w piłce nożnej kobiet. Gola dla „Paryżanek” strzeliła Paulina Dudek, a jej zespół zdobył trofeum, pokonując Yzeure aż 8:0.

W finale Pucharu Francji Paulina Dudek wystąpiła w pierwszym składzie Paris Saint-Germain. Polka w 9. minucie spotkania strzeliła gola na 3:0 dla swojego zespołu. Mecz z Yzeure zakończył się wysokim zwycięstwem „Paryżanek”, bo aż 8:0. To trzeci puchar, jaki wywalczyły zawodniczki z Paryża. Pierwszy zdobyły w 2010, a drugi w 2018 roku.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...