STS KOD PROMOCYJNY

Pech polskiego napastnika. Kolejna poważna kontuzja!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPech polskiego napastnika. Kolejna poważna kontuzja!

Jarosław Niezgoda kilka dni temu wystąpił w meczu ligowym swojego Portland Timbers z Houston Dynamo. Polski napastnik zameldował się na boisku boisku w 69. minucie spotkania. Kilkanaście minut wystarczyło jednak, by w zasadzie zakończyć sezon ligowy.

Długa rehabilitacja

Klub przekazał w swoich mediach społecznościowych komunika. „Napastnik Jarosław Niezgoda doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w meczu Portland z Houston Dynamo, który odbył się 20 sierpnia. Niezgoda w nadchodzących tygodniach przejdzie operację rekonstrukcyjną” – czytamy na stronie klubu.

Polak przejdzie zabieg w Portland. Tam również odbędzie się jego rehabilitacja, która zgodnie z klubowymi szacunkami ma wynieść około dziewięciu miesięcy. Oznacza to ni mniej, ni więcej jak to, że dla napastnika to koniec sezonu MLS.

Jest to zarazem fatalne zakończenie i tak słabego sezonu w wykonaniu Niezgody. W 20 meczach MLS zdobył jedynie jednego gola.

Powtórka z rozrywki

Powrót do gry polskiego napastnika wbrew pozorom może zająć jednak więcej niż zakłada klub. Niezgoda ma już za sobą podobną kontuzję. Doznał jej prawie trzy lata temu, także w barwach Portland.

Jego powrót do gry zajął 10 miesięcy. Kto wie, czy napastnik w nowym roku będzie leczyć się nadal pod okiem lekarzy Portland Timbers. Jego kontrakt kończy się wraz z końcem roku. Biorąc pod uwagę okoliczności nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...