Piast Gliwice Mistrzem Polski w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast Gliwice Mistrzem Polski w futsalu

Piast Gliwice na kolejkę przed końcem futsalowej Ekstraklasy zapewnili sobie pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Gliwiczanie przerwali pięcioletnią dominację Rekordu Bielsko-Biała.

Zacięty bój w futsalowej Ekstraklasie

Piast Gliwice toczył zaciętą walkę z Rekordem Bielsko-Biała przez cały sezon. Wielkich emocji spodziewaliśmy się w trakcie bezpośredniego starcia, które miało odbyć się w przedostatniej kolejce rozgrywek. Przed tym meczem gliwiczanie prowadzili w tabeli z dwoma punktami przewagi nad rywalem, dlatego stało się jasne, że jeśli zwyciężą, zostaną po raz pierwszy w historii Mistrzami Polski.

Cały sęk w tym, że w lidze Piast jeszcze nigdy nie pokonał bielszczan. To zwiastowało arcyciekawy pojedynek i przyciągnęło uwagę wielu kibiców futsalu. W końcu ktoś mógł przerwać pięcioletnią dominację Rekordu.

Piast Mistrzem Polski

Podopieczni trenera Orlando Duarte wyszli na boisko wyjątkowo zmotywowani, dzięki czemu do przerwy mogli cieszyć się z prowadzenia 3:1. Zawodnicy Rekordu byli w stanie odpowiedzieć w drugiej połowie tylko jednym golem, natomiast gliwiczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 5:2.

Pierwsze w historii mistrzostwo Polski i pierwszy raz, gdy Rekord został pokonany przez ekipę z Gliwic. Podopieczni portugalskiego szkoleniowca mieli co świętować! Dodajmy, że bielszczanie od dziewięciu sezonów nie schodzili z ekstraklasowego podium. Brązowe medale otrzymał natomiast zespół Constract Lubawa. Znany jest także los spadkowiczów. W przyszłym sezonie nie zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywkowej Teamu Lębork, Górnika Polkowice i AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...