Piast Gliwice Mistrzem Polski w futsalu

Autor
Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast Gliwice Mistrzem Polski w futsalu

Piast Gliwice na kolejkę przed końcem futsalowej Ekstraklasy zapewnili sobie pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Gliwiczanie przerwali pięcioletnią dominację Rekordu Bielsko-Biała.

Zacięty bój w futsalowej Ekstraklasie

Piast Gliwice toczył zaciętą walkę z Rekordem Bielsko-Biała przez cały sezon. Wielkich emocji spodziewaliśmy się w trakcie bezpośredniego starcia, które miało odbyć się w przedostatniej kolejce rozgrywek. Przed tym meczem gliwiczanie prowadzili w tabeli z dwoma punktami przewagi nad rywalem, dlatego stało się jasne, że jeśli zwyciężą, zostaną po raz pierwszy w historii Mistrzami Polski.

Cały sęk w tym, że w lidze Piast jeszcze nigdy nie pokonał bielszczan. To zwiastowało arcyciekawy pojedynek i przyciągnęło uwagę wielu kibiców futsalu. W końcu ktoś mógł przerwać pięcioletnią dominację Rekordu.

Piast Mistrzem Polski

Podopieczni trenera Orlando Duarte wyszli na boisko wyjątkowo zmotywowani, dzięki czemu do przerwy mogli cieszyć się z prowadzenia 3:1. Zawodnicy Rekordu byli w stanie odpowiedzieć w drugiej połowie tylko jednym golem, natomiast gliwiczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 5:2.

Pierwsze w historii mistrzostwo Polski i pierwszy raz, gdy Rekord został pokonany przez ekipę z Gliwic. Podopieczni portugalskiego szkoleniowca mieli co świętować! Dodajmy, że bielszczanie od dziewięciu sezonów nie schodzili z ekstraklasowego podium. Brązowe medale otrzymał natomiast zespół Constract Lubawa. Znany jest także los spadkowiczów. W przyszłym sezonie nie zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywkowej Teamu Lębork, Górnika Polkowice i AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...