Piast Gliwice zdobywcą Pucharu Polski w futsalu

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast Gliwice zdobywcą Pucharu Polski w futsalu

Piast Gliwice po raz pierwszy w historii wywalczył Puchar Polski w futsalu. W finałowym dwumeczu zawodnicy z Gliwic okazali się lepsi od drużyny GI Malepszy Arth Soft Leszno. Kluczowe było pierwsze spotkanie, które Piast wygrał na wyjeździe 6:2. U siebie gliwiczanie przegrali 1:2, jednak nie przeszkodziło im to w sięgnięciu po upragnione trofeum. Obaj finaliści są też w półfinałach ekstraklasy i zachowują szansę na mistrzostwo Polski.

Zasłużony triumf Piasta Gliwice

Finałowa formuła Pucharu Polski w futsalu składa się z dwóch spotkań. W tym roku o trofeum rywalizowały Piast Gliwice i GI Malepszy Arth Soft Leszno. Kluczowe okazało się pierwsze spotkanie. W środę 1 maja gliwiczanie wygrali na wyjeździe aż 6:2 i byli już o włos od triumfu w całych rozgrywkach. Wystarczyło rozegrać dobre zawody przed własną publicznością. Rewanż odbył się w piątek 3 maja w Gliwicach.

Od początku gospodarze starali się kontrolować przebieg gry. Już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie, gdy do siatki trafił Egar Varela. Zawodnik ten potrzebował tylko 20 sekund, aby wpisać się na listę strzelców. Więcej bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy i w Gliwicach można było chłodzić szampany. W drugiej połowie drużyna z Leszna walczyła o odrobienie części strat. Zdobyła dwie bramki, jednak na nic więcej nie było jej stać. Na listę strzelców wpisali się Wiaczeslaw Kozhemjaka i Jakub Molicki. Choć GI Malepszy Arth Soft Leszno wygrał 2:1, to jednak Puchar Polski zdobył Piast Gliwice. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii

Piast Gliwice – GI Malepszy Arth Soft Leszno 1:2 (1:0)

pierwszy mecz: 6:2

Oba zespoły powalczą o mistrzostwo kraju

Gracze z Gliwic nie mają zbyt wiele czasu na świętowanie, a zawodnicy z Leszna na wspominanie porażki. Wszystko dlatego, że obie drużyny są w półfinałach play-off ekstraklasy i pozostają w walce o mistrzostwo kraju. Piast Gliwice w półfinale rozegra dwumecz Rekordem Bielsko-Biała. Ekipę GI Malepszy Arth Soft Leszno czeka rywalizacja z broniącym tytułu Constractem Lubawa