Piast czy Rekord? Kto zdobędzie mistrzowski tytuł w futsalu?

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast czy Rekord? Kto zdobędzie mistrzowski tytuł w futsalu?

Tegoroczna rywalizacja w futsalowej Ekstraklasie zapowiada się naprawdę ekscytująco. Kto zdobędzie mistrzowski tytuł? Piast Gliwice czy Rekord Bielsko-Biała? Przed nami bezpośredni mecz obu drużyn!

Piast czy Rekord?

Wielu kibiców chciałoby znać odpowiedź na to pytanie. Zanosi się jednak na to, że mogą poznają ją oni dopiero po ostatniej kolejce futsalowej Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała to obrońca tytułu, lecz w nieco lepszej sytuacji są aktualnie gracze Piasta Gliwice. Prowadzą w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad rywalem. Losy mistrzowskiego tytułu mogą odwrócić się po 29. kolejce, ponieważ… przed Rekordem wyjazdowe spotkanie z Piastem! Takich emocji dawno nie było. Jeśli bielszczanie wygrają oba spotkania, które pozostały do zakończenia sezonu, to zostaną Mistrzami Polski.

Co mówi tabela?

Obie drużyny spisują się wyśmienicie w tegorocznym sezonie. Na czele tabeli jest Piast Gliwice, który wygrał 25 na 28 spotkań. Żaden mecz z udziałem gliwiczan nie zakończył się remisem, a przez cały sezon ulegli tylko Constract Lubawie, Rekordowi i FC Toruń. Rok 2022 należy do nich, ponieważ ostatnia, ligowa porażka miała miejsce jeszcze w grudniu 2021 roku. Warto jeszcze spojrzeć na bilans bramkowy. Gracze Piasta strzelili 145 goli, a stracili 57 (najmniej w lidze, łącznie z Rekordem).

Jak wypadają obrońcy tytułu? Rekord zwyciężył 24 razy, raz zremisował i trzy razy przegrał. Ostatnia porażka przypada na 20 marca. Od tego czasu ekipa z Bielska-Białej notuje same zwycięstwa. Po drodze zgarnęła także Puchar Polski. Jak wygląda bilans bramkowy Rekordu? 151 zdobytych bramek i 57 straconych.

Przy tak zaciętej rywalizacji wiele wskazuje na to, że to właśnie bezpośredni mecz w Gliwicach z przedostatniej kolejki będzie decydował o losach mistrzowskiego tytułu. Został on zaplanowany na 22 maja na godzinę 18:00.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...