STS KOD PROMOCYJNY

Piast czy Rekord? Kto zdobędzie mistrzowski tytuł w futsalu?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast czy Rekord? Kto zdobędzie mistrzowski tytuł w futsalu?

Tegoroczna rywalizacja w futsalowej Ekstraklasie zapowiada się naprawdę ekscytująco. Kto zdobędzie mistrzowski tytuł? Piast Gliwice czy Rekord Bielsko-Biała? Przed nami bezpośredni mecz obu drużyn!

Piast czy Rekord?

Wielu kibiców chciałoby znać odpowiedź na to pytanie. Zanosi się jednak na to, że mogą poznają ją oni dopiero po ostatniej kolejce futsalowej Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała to obrońca tytułu, lecz w nieco lepszej sytuacji są aktualnie gracze Piasta Gliwice. Prowadzą w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad rywalem. Losy mistrzowskiego tytułu mogą odwrócić się po 29. kolejce, ponieważ… przed Rekordem wyjazdowe spotkanie z Piastem! Takich emocji dawno nie było. Jeśli bielszczanie wygrają oba spotkania, które pozostały do zakończenia sezonu, to zostaną Mistrzami Polski.

Co mówi tabela?

Obie drużyny spisują się wyśmienicie w tegorocznym sezonie. Na czele tabeli jest Piast Gliwice, który wygrał 25 na 28 spotkań. Żaden mecz z udziałem gliwiczan nie zakończył się remisem, a przez cały sezon ulegli tylko Constract Lubawie, Rekordowi i FC Toruń. Rok 2022 należy do nich, ponieważ ostatnia, ligowa porażka miała miejsce jeszcze w grudniu 2021 roku. Warto jeszcze spojrzeć na bilans bramkowy. Gracze Piasta strzelili 145 goli, a stracili 57 (najmniej w lidze, łącznie z Rekordem).

Jak wypadają obrońcy tytułu? Rekord zwyciężył 24 razy, raz zremisował i trzy razy przegrał. Ostatnia porażka przypada na 20 marca. Od tego czasu ekipa z Bielska-Białej notuje same zwycięstwa. Po drodze zgarnęła także Puchar Polski. Jak wygląda bilans bramkowy Rekordu? 151 zdobytych bramek i 57 straconych.

Przy tak zaciętej rywalizacji wiele wskazuje na to, że to właśnie bezpośredni mecz w Gliwicach z przedostatniej kolejki będzie decydował o losach mistrzowskiego tytułu. Został on zaplanowany na 22 maja na godzinę 18:00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...