Piłkarki TME SMS Łódź zdobyły Puchar Polski

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki TME SMS Łódź zdobyły Puchar Polski

Zawodniczki TME SMS-u Łódź po pewnej wygranej nad AP Orlen Gdańsk 5:0 wywalczyły Puchar Polski kobiet. Spotkanie od początku do końca było jednostronne i zakończyło się zwycięstwem faworytek. W ten sposób łodzianki osłodziły sobie przegraną walkę o mistrzostwo Polski. Mecz finałowy rozegrano na stadionie w Radomiu. Bramki dla SMS-u Łódź zdobyły: Gabriela Grzybowska (dwie), Wiktoria Zieniewicz, Klaudia Jedlińska i Dominika Kopińska.

Mecz pod kontrolą SMS-u

Jeszcze przed meczem zdecydowanymi faworytkami były ubiegłoroczne mistrzynie Polski z Łodzi. Sam awans zespołu AP Orlen Gdańsk do finału był ogromną niespodzianką. Po drodze drużyna z trójmiasta wyeliminowała kilka mocniejszych ekip. W lidze natomiast do ostatniej kolejce walczyła o ligowy byt. Zgodnie z oczekiwaniami w finale od A do Z wszystko rozgrywało się pod kontrolą SMS-u Łódź. Piłkarki tej drużyny w Radomiu czuły się doskonale.

Podopieczne Marka Chojnackiego w 20. minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Wiktorii Zieniewicz. Popisała się ona pięknym strzałem z rzutu wolnego. Po kolejnych 20. minutach było już 2:0. Strzałem głową wynik podwyższyła Dominika Kopińska, czyli królowa strzelczyń zakończonego sezonu Ekstraklasy. Przed przerwą gola do szatni strzeliła jeszcze Klaudia Jedlińska. Do przerwy było 3:0.

Przypieczętowanie przewagi po zmianie stron

Druga połowa miała spokojniejsze tempo. Wiedzieliśmy, że nic nie może zagrozić piłkarkom prowadzonym przez Marka Chojnackiego. Ponadto już w 46. minucie wyszły na prowadzenie 4:0 po bramce Gabrieli Grzybowskiej. Pięć minut później kapitan SMS-u Łódź podwyższyła prowadzenie na 5:0 i zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu. Do końca spotkania gdańszczanki próbowały strzelić gola honorowego, jednak dobrze w bramce SMS-u spisywała się Oliwia Szperkowska. Spotkanie zakończyło się 5:0 i zespół TME SMS Łódź wywalczył Orlen Puchar Polski. Poza medalami i pucharem drużyna zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 400 tysięcy złotych.

AP Orlen Gdańsk – TME SMS Łódź 0:5 (0:3)