STS KOD PROMOCYJNY

Pogoń i Lechia poznały rywali w eliminacjach Ligi Konferencji

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPogoń i Lechia poznały rywali w eliminacjach Ligi Konferencji

Polskie drużyny poznały przeciwników w walce o fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Pogoń Szczecin zagra z islandzkim KR, a Lechia Gdańsk z macedońskim FK Akademija Pandev.

We wtorek w Nyonie najpierw o 12 na wylosowanie przeciwnika czekali kibice Lecha Poznań, a godzinę później pierwszych (mamy nadzieję!) rywali w Lidze Konferencji poznały zespoły Pogoni i Lechii.

Szczecinianie trafili na trzecią drużynę poprzedniego sezonu w lidze islandzkiej. KR to zespół z Rejkiawiku i został założony w 1899 roku. Z kolei gdańszczanie rywalizować będą z ekipą z Macedonii Północnej. Założony w 2010 roku klub FK Akademija Pandev, to aktualny wicemistrz swojego kraju.

Mecze I rundy zostaną rozegrane 7 i 14 lipca, a oba polskie kluby będą gospodarzami pierwszych spotkań.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...