STS KOD PROMOCYJNY

Polacy poznali rywali na Mistrzostwach Europy do lat 19

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPolacy poznali rywali na Mistrzostwach Europy do lat 19

Młodzi reprezentanci Polski w piłce nożnej poznali rywali na Mistrzostwach Europy do lat 19., które w lipcu odbędą się na Malcie. Biało-czerwoni w dobrym stylu wywalczyli sobie przepustkę na turniej podczas marcowych eliminacji. Kadra prowadzona przez Marcina Brosza trafiła do grupy A. Tam będzie rywalizowała z Maltą, Włochami i Portugalią. Do półfinałów mistrzostw Europy u-19 awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. 

Awans po wygranej w turnieju eliminacyjnym 

Turniej eliminacyjny z udziałem biało-czerwonych odbył się w marcu. W Polsce nasi zawodnicy rywalizowali z Łotwą, Izraelem i Serbią. Ostatecznie kadra Marcina Brosza wygrała z Łotwą oraz zremisowała z pozostałymi drużynami. Inne wyniki ułożyły się w ten sposób, że biało-czerwoni rzutem na taśmę zapewnili sobie awans na mistrzostwa Europy. W decydującym meczu przegrywali już 0:2 z Serbami, jednak zdołali doprowadzić do remisu. Po końcowym gwizdku to Polacy cieszyli się z upragnionego awansu. 

Zagrają w grupie A

Mistrzostwa Europy u-19 w piłce nożnej odbędą się w lipcu na Malcie. Udział z nich weźmie osiem najlepszych drużyn w Europie w tej kategorii wiekowej. Polacy trafili do grupy A, gdzie będą rywalizowali z Maltą oraz z mocnymi drużynami Portugalii i Włoch. Przed podopiecznymi Marcina Brosza bardzo trudne zadanie, jeżeli marzą o awansie do strefy medalowej. Tam zameldują się dwa najlepsze zespoły w grupie. Na turnieju będziemy oglądać jeszcze reprezentacje juniorskie: Grecji, Hiszpanii, Norwegii i Islandii. One o awans będą rywalizowały w grupie B. 

Mecze grupowe Polaków odbędą się w dniach: 3, 6 i 9 lipca. Półfinały zaplanowano na 13 lipca, a wielki finał mistrzostw Europy u-19 odbędzie się 16 lipca. To wtedy poznamy najlepszą juniorską reprezentację w Europie. Trener Marcin Brosz nie ukrywa, że Polacy polecą na Maltę po to, by cieszyć się grą w piłkę i pokusić się o sprawienie miłej niespodzianki. Taką byłby ewentualny awans biało-czerwonych do strefy medalowej. 

Dokładny terminarz meczów grupowych Polaków wygląda następująco:

3 lipca, g. 18:00 Polska – Portugalia

6 lipca, g. 21:15 Polska – Malta

9 lipca, g. 18:00 Polska – Włochy

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...