Grabara obronił jedenastkę. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGrabara obronił jedenastkę. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Za nami nieco słabszy weekend w wykonaniu polskich piłkarzy w ligach zagranicznych. Z dobrej strony pokazał się m.in. Kamil Grabara, który obronił jedenastkę przeciwko VfB Stuttgart. Bez gola spotkanie zakończył Robert Lewandowski, a jego FC Barcelona przegrała pierwszy mecz ligowy w sezonie. Zapraszamy na krótkie podsumowanie biało-czerwonych w czołowych ligach zagranicznych.

Lewandowski bez gola. FC Barcelona z pierwszą porażką

Robert Lewandowski to lider klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej w sezonie 2024/2025. Na koncie ma siedem trafień. Niestety nie powiększył swojego dorobku w sobotnim wyjazdowym meczu FC Barcelony z Osasuną. Gospodarze nieoczekiwanie wygrali aż 4:2. Katalończycy momentami byli bezradni. Robert Lewandowski zszedł z boiska w 70. minucie. Miał dobrą sytuację, jednak jego strzał obronił bramkarz rywali.

Polacy bez minut w kolejce Premier League

Rozegrano juz większość spotkań 6. kolejki Premier League. Pozostało jeszcze starcie Bournemouth z Southampton i jest to ostatnia szansa na polskie minuty w tej kolejce. W drużynie gości powinniśmy oglądać Jana Bednarka. Cały mecz na ławce Arsenalu przesiedział Jakub Kiwior, a Kanonierzy wygrali 4:2 z Leicesterem City. Podobnie z ławki mecz oglądał Jakub Moder, którego Brighton przegrało na wyjeździe 2:4 z Chelsea. Ostatni na ławce był Łukasz Fabiański, który z tej pozycji oglądał remis West Hamu United z Brentfordem. Skończyło się 1:1. Z powodu kontuzji poza kadrami swoich drużyn znaleźli się Matty Cash (Aston Villa, 2:2 z Ipswich) oraz Jakub Stolarczyk (Leicester City).

Grabara obronił rzut karny w Bundeslidze

Kamil Grabara ponownie był pewnym punktem Wolfsburga. W pierwszej połowie obronił jedenastkę wykonywaną przez Enzo Millota. Niestety dobitka okazała się skuteczna. Ponownie całe spotkanie w barwach Wilków rozegrał też Jakub Kamiński. Mecz z VfB Stuttgart zakończył się remisem 2:2. Poza kadrą pozostał kontuzjowany Bartosz Białek. Na kwadrans w zespole St. Pauli wszedł Adam Dźwigała. Zespół z Hamburga sprawił niespodziankę i wygrał na wyjeździe 3:0 z SC Freiburgiem. Ostatnim z Polaków w Bundeslidze był Tymoteusz Pucharz. Otrzymał około kwadransa w meczu domowym Holstein Kiel z Eintrachtem Frankfurt. Niestety skończyło się 2:4. Poza kadrą Augsburga pozostaje kontuzjowany Robert Gumny. Jego zespół przegrał 0:4 z RB Lipsk.

Świetny mecz Bułki. Zatrzymał RC Lens

Hitem kolejki we francuskiej Ligue 1 był pojedynek RC Lens z OGC Nice. Od pierwszych minut na boisku oglądaliśmy dwóch Polaków. U gospodarzy do 78. minuty grał Przemysław Frankowski. W ekipie z Nicei całe spotkanie rozegrał bramkarz Marcin Bułka. To jego najlepszy mecz w tym sezonie. Był nie do pokonania i uratował swoją drużynę. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Poza kadrą Monaco pozostaje kontuzjowany Radosław Majecki. Ekipa z Księstwa wygrała u siebie 2:1 z Montpellier.

Polacy bez liczb w Serie A

Bez liczb kolejkę zakończyli Polacy występujący na co dzień we włoskiej Serie A. W bramce Bolonii dwoił się i troił Łukasz Skorupski. Spisał się dobrze i jego ekipa zremisowała 1:1 z Atalantą. Kacper Urbański rozegrał całą drugą połowę i dał dobrą zmianę

Tym razem bez minut zostali Karol Linetty i Sebastian Walukiewicz z Torino. Ich zespół przegrał u siebie 2:3 z Lazio Rzym. Cały mecz na ławce Lecce spędził Filip Marchwiński. Podziwiał grę piłkarzy AC Milan, którzy wygrali 3:0. Ze względu na uraz poza kadrą Juventusu pozostaje Arkadiusz Milik (3:0 z Genoą), a z powodu absencji za czerwoną kartkę w kadrze Hellasu Werona zabrakło Pawła Dawidowicza (2:3 z Como). Kontuzja eliminuje z gry także Szymona Żurkowskiego z Empoli (0:0 z Fiorentiną).

W trudnym położeniu jest Nicola Zalewski. Nie odszedł do Galatasaray i został odsunięty od kadry AS Roma. Ponownie nie było go w kadrze meczowej na mecz Serie A. Rzymianie wygrali u siebie 2:1 z Vicenzą. W poniedziałek odbędzie się mecz Parma – Cagliari Calcio. Szansę na występ będzie miał Mateusz Wieteska.

Szymański lepszy w polskim meczu tureckiej Super Lig

W siódmej kolejce tureckiej Super Lig mieliśmy polski pojedynek. Fenerbahce z Sebastianem Szymańskim w składzie grało na wyjeździe z Antalyasporem, gdzie występuje Jakub Kałuziński. Lepsi okazali się gracze Fenerbahce, którzy wygrali 2:1. Na boisku od pierwszej minuty oglądaliśmy obu Polaków. W drugim polskim meczu Sivasspor Jana Biegańskiego podejmował Basaksehir z Krzysztofem Piątkiem na szpicy. Goście wygrali 2:1 i obaj Polacy zeszli w drugiej połowie. Tym razem trzy bramki przepuścił Jakub Słowik, a jego Konyaspor przegrał 2:3 z Trabzonsporem. Za żółte kartki w Gaziantepie pauzował Kacper Kozłowski (2:3 z Eyupsporem).