Lewandowski zdyskwalifikowany na trzy mecze La Liga. Z kim nie zagra?

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski zdyskwalifikowany na trzy mecze La Liga. Z kim nie zagra?

Robert Lewandowski z powodu czerwonej kartki z Osasuną opuści trzy następne mecze La Liga. Napastnik reprezentacji Polski wróci do gry w lidze hiszpańskiej dopiero 22 stycznia 2023 roku!

„Lewy” w meczu wyjazdowym z Osasuną na boisku spędził niewiele ponad pół godziny. W tym czasie otrzymał dwie żółte kartki, a druga była za uderzenie łokciem przeciwnika. Sędzia Gil Manzano nie zawahał się pokazać Polakowi czerwonej kartki i odesłać go do szatni. „Lewy” był sfrustrowany tym faktem i schodząc do szatni pokazał gesty, które La Liga uznała za niestosowne.

Od początku spekulowano o trzech lub czterech możliwych meczach dyskwalifikacji. Już wiadomo, że kara dla Lewandowskiego wynosić będzie trzy kolejne spotkania La Liga. Kapitan biało-czerwonych nie zagra nie tylko w Sylwestra w derbach Barcelony pomiędzy Barcą a Espanyolem. Oprócz tego „Lewy” nie pomoże „Dumie Katalonii” w styczniowych meczach z Atletico Madryt (8.01.2023) i Realem Betis (14.01.2023). Lewandowski w obecnym sezonie La Liga wystąpił w 14 spotkaniach ligowych, w których zdobył 13 bramek.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...