Lewandowski zdyskwalifikowany na trzy mecze La Liga. Z kim nie zagra?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski zdyskwalifikowany na trzy mecze La Liga. Z kim nie zagra?

Robert Lewandowski z powodu czerwonej kartki z Osasuną opuści trzy następne mecze La Liga. Napastnik reprezentacji Polski wróci do gry w lidze hiszpańskiej dopiero 22 stycznia 2023 roku!

„Lewy” w meczu wyjazdowym z Osasuną na boisku spędził niewiele ponad pół godziny. W tym czasie otrzymał dwie żółte kartki, a druga była za uderzenie łokciem przeciwnika. Sędzia Gil Manzano nie zawahał się pokazać Polakowi czerwonej kartki i odesłać go do szatni. „Lewy” był sfrustrowany tym faktem i schodząc do szatni pokazał gesty, które La Liga uznała za niestosowne.

Od początku spekulowano o trzech lub czterech możliwych meczach dyskwalifikacji. Już wiadomo, że kara dla Lewandowskiego wynosić będzie trzy kolejne spotkania La Liga. Kapitan biało-czerwonych nie zagra nie tylko w Sylwestra w derbach Barcelony pomiędzy Barcą a Espanyolem. Oprócz tego „Lewy” nie pomoże „Dumie Katalonii” w styczniowych meczach z Atletico Madryt (8.01.2023) i Realem Betis (14.01.2023). Lewandowski w obecnym sezonie La Liga wystąpił w 14 spotkaniach ligowych, w których zdobył 13 bramek.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsze typy na Mundial – 30.11

Dzień szczególny dla polskiego kibica pod kątem meczu biało-czerwonych. Tego dnia o o godzinie 20:00 dojdzie bowiem do wyczekiwanego spotkania Polska - Argentyna. Jakie...

Najlepsze typy na Mundial – 01.12

Początek ostatniego miesiąca roku przyniesie ze sobą końcowe starcia w grupach F i E. Jak prezentują się typy na mistrzostwa świata 1 grudnia? Kto...