Polscy sędziowie też będą na Mistrzostwach Świata w Katarze!

Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuPolscy sędziowie też będą na Mistrzostwach Świata w Katarze!

Czterech polskich arbitrów otrzymało nominację na Mundial i będzie uczestniczyło w najważniejszych piłkarskiej imprezie. Sędzią głównym będzie oczywiście Szymon Marciniak z Płocka, który prowadził już wiele ważnych meczów.

Rzecznik prasowy reprezentacji Polski potwierdził, że na Mistrzostwach Świata w Katarze jesienią oprócz drużyny „biało-czerwonych” pojawią się również polscy sędziowie. Chodzi o: sędziego głównego Szymona Marciniaka, sędziów asystentów Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego oraz arbitra VAR Tomasza Kwiatkowskiego.

Szymon Marciniak z Płocka to od lat najlepszy polski sędzia międzynarodowy. W przeszłości gwizdał on na najważniejszych piłkarskich turniejach: na Euro 2016 i Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Obecny sezon dla Marciniaka jest również udany i bardzo pracowity. W Lidze Mistrzów Polak prowadził ćwierćfinałowy mecz Realu z Chelsea oraz półfinał Liverpoolu z Villarreal.

W sumie na Mistrzostwach Świata w Katarze pojedzie 36 arbitrów głównych, 69 asystentów i 24 sędziów zajmujących się systemem wideorejestracji (VAR).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...