STS KOD PROMOCYJNY

Polscy sędziowie też będą na Mistrzostwach Świata w Katarze!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuPolscy sędziowie też będą na Mistrzostwach Świata w Katarze!

Czterech polskich arbitrów otrzymało nominację na Mundial i będzie uczestniczyło w najważniejszych piłkarskiej imprezie. Sędzią głównym będzie oczywiście Szymon Marciniak z Płocka, który prowadził już wiele ważnych meczów.

Rzecznik prasowy reprezentacji Polski potwierdził, że na Mistrzostwach Świata w Katarze jesienią oprócz drużyny „biało-czerwonych” pojawią się również polscy sędziowie. Chodzi o: sędziego głównego Szymona Marciniaka, sędziów asystentów Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego oraz arbitra VAR Tomasza Kwiatkowskiego.

Szymon Marciniak z Płocka to od lat najlepszy polski sędzia międzynarodowy. W przeszłości gwizdał on na najważniejszych piłkarskich turniejach: na Euro 2016 i Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Obecny sezon dla Marciniaka jest również udany i bardzo pracowity. W Lidze Mistrzów Polak prowadził ćwierćfinałowy mecz Realu z Chelsea oraz półfinał Liverpoolu z Villarreal.

W sumie na Mistrzostwach Świata w Katarze pojedzie 36 arbitrów głównych, 69 asystentów i 24 sędziów zajmujących się systemem wideorejestracji (VAR).

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...