Polska brązowym medalistą Mistrzostw Świata w piłce sześcioosobowej. Duży sukces biało-czerwonych

Strona głównaPiłka nożnaPolska brązowym medalistą Mistrzostw Świata w piłce sześcioosobowej. Duży sukces biało-czerwonych

Reprezentacja Polski w piłce sześcioosobowej (tak zwana socca) wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata, które odbyły się w Budapeszcie. Biało-czerwoni zanotowali naprawdę udany występ podczas tego turnieju.

Popis w fazie grupowej

Reprezentacja prowadzona przez trenera Rafała Hirscha w fazie grupowej mierzyła się ze Słowenią, Maroko, Kostaryką, a także Litwą. Polacy zaprezentowali się najlepiej jak tylko mogli, sięgając po komplet wygranych. Szczególnie podobać mogła się gra biało-czerwonych w zwycięskich potyczkach z Maroko i Kostaryką. Spotkanie z przedstawicielem kontynentu afrykańskiego zakończyło się rezultatem 6:0, a z drużyną z Ameryki Środkowej 8:0. Warto przy tym także podkreślić, że w grupie Polacy stracili tylko jedną bramkę – w meczu z Litwą.

Faza pucharowa

Pierwszym rywalem Polaków w fazie pucharowej mistrzostw świata była Anglia, którą biało-czerwoni wyeliminowali z dalszej gry w turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, dzięki czemu pewnie awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam z kolei Polacy wygrali z Bułgarami, ogrywając ich skromnie 1:0.

W półfinale lepszy okazał się jednak Kazachstan, który strzelił naszej drużynie trzy bramki, zachowując przy tym czyste konto. Warto jednak zaznaczyć, że w składzie Kazachów znajdowali się reprezentanci tego kraju w futsal, co znacznie podniosło jakość w ich zespole.

W meczu o trzecie miejsce, po zaciętym meczu biało-czerwoni zdołali pokonać Niemców 2:1 i tym samym na ich szyjach zawisły ostatecznie brązowe medale.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...