Polska brązowym medalistą Mistrzostw Świata w piłce sześcioosobowej. Duży sukces biało-czerwonych

Strona głównaPiłka nożnaPolska brązowym medalistą Mistrzostw Świata w piłce sześcioosobowej. Duży sukces biało-czerwonych

Reprezentacja Polski w piłce sześcioosobowej (tak zwana socca) wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata, które odbyły się w Budapeszcie. Biało-czerwoni zanotowali naprawdę udany występ podczas tego turnieju.

Popis w fazie grupowej

Reprezentacja prowadzona przez trenera Rafała Hirscha w fazie grupowej mierzyła się ze Słowenią, Maroko, Kostaryką, a także Litwą. Polacy zaprezentowali się najlepiej jak tylko mogli, sięgając po komplet wygranych. Szczególnie podobać mogła się gra biało-czerwonych w zwycięskich potyczkach z Maroko i Kostaryką. Spotkanie z przedstawicielem kontynentu afrykańskiego zakończyło się rezultatem 6:0, a z drużyną z Ameryki Środkowej 8:0. Warto przy tym także podkreślić, że w grupie Polacy stracili tylko jedną bramkę – w meczu z Litwą.

Faza pucharowa

Pierwszym rywalem Polaków w fazie pucharowej mistrzostw świata była Anglia, którą biało-czerwoni wyeliminowali z dalszej gry w turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, dzięki czemu pewnie awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam z kolei Polacy wygrali z Bułgarami, ogrywając ich skromnie 1:0.

W półfinale lepszy okazał się jednak Kazachstan, który strzelił naszej drużynie trzy bramki, zachowując przy tym czyste konto. Warto jednak zaznaczyć, że w składzie Kazachów znajdowali się reprezentanci tego kraju w futsal, co znacznie podniosło jakość w ich zespole.

W meczu o trzecie miejsce, po zaciętym meczu biało-czerwoni zdołali pokonać Niemców 2:1 i tym samym na ich szyjach zawisły ostatecznie brązowe medale.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

9 mln dolarów dla PZPN za awans na Mundial. Jak podzielili się finansowym tortem?

Największym beneficjentem awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze jest Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie za awans piłkarska centrala w Polsce otrzymała aż 9 milionów...