STS KOD PROMOCYJNY

Pewna wygrana Polek na zakończenie Ligi Narodów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPewna wygrana Polek na zakończenie Ligi Narodów

Reprezentantki Polski pewnie pokonały 2:0 Greczynki w ostatnim meczu grupy B3 Ligi Narodów. Spotkanie rozegrano w Sosnowcu, a bramki dla biało-czerwonych zdobyły Ewa Pajor oraz Kinga Kozak. Polki już wcześniej zapewniły sobie zwycięstwo w grupie B3 i awans do dywizji A Ligi Narodów w przyszłym sezonie. Teraz podopieczne Niny Patalon udanie zakończyły rok kalendarzowy. 

Udane miesiące dla biało-czerwonych

Ostatnie miesiące są bardzo udane dla kobiecej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Podopieczne Niny Patalon w pokonanym polu pozostawiły m.in. Serbki i Ukrainki, dzięki czemu już na kolejkę przed końcem zapewniły sobie zwycięstwo w grupie B3 Ligi Narodów. To duży sukces, ponieważ wiąże się z awansem do dywizji A, czyli europejskiej elity. W niej biało-czerwone będą występowały w przyszłym roku. 

Zasłużona wygrana Polek w Sosnowcu 

Na zakończenie rozgrywek grupowych Polki w Sosnowcu podejmowały Greczynki. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wygraną biało-czerwonych 3:1. Teraz liczyliśmy na powtórkę z rozgrywki i kolejne przekonujące zwycięstwo. Od początku meczu w Sosnowcu dominowały nasze reprezentantki. Długo jednak czekaliśmy na premierowe trafienie. Dopiero w 37. minucie do siatki trafiła jedna z najlepszych polskich piłkarek za granicą, Ewa Pajor, która wykorzystała podanie od Eweliny Kamczyk. Do przerwy było 1:0, a dla napastniczki Wolfsburga był to piąty gol w tych rozgrywkach. 

Po zmianie stron Polki kontynuowały dobrą grę. W 59. minucie ponownie w akcję bramkową była zamieszana Ewelina Kamczyk. Dośrodkowała piłkę w pole karne, a tam najlepiej zachowała się Kinga Kozak. Umiejętnie dołożyła nogę i było 2:0. Do końca meczu biało-czerwone zmarnowały jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Skończyło się przekonującym zwycięstwem 2:0 i udanym zakończeniem udziału w premierowej edycji Ligi Narodów. Polki zakończyły ją z awansem do europejskiej elity. Dzięki temu ułatwiły sobie również ścieżkę eliminacji do mistrzostw Europy 2025 w Szwajcarii. 

Polska – Grecja 2:0 (1:0)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...