Polska może zorganizować Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolska może zorganizować Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgłosił kandydaturę federacji do zorganizowania Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku. Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA o wyborze gospodarza zapadnie 7 grudnia 2022 roku.

Polska była już organizatorem kilku piłkarskich turniejów i finałów o zasięgu międzynarodowym, takich jak EURO 2012, Mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku i Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgłosił kandydaturę federacji do zorganizowania Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku.

W 2022 roku turniej odbędzie się w Anglii, natomiast kontrkandydatami polskiej federacji w ubieganiu się o miano gospodarza Mistrzostw Europy są: Francja, Szwajcaria z Liechtenstein, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Decyzję poznamy 7 grudnia bieżącego roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....