STS KOD PROMOCYJNY

Polska może zorganizować Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolska może zorganizować Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgłosił kandydaturę federacji do zorganizowania Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku. Decyzja Komitetu Wykonawczego UEFA o wyborze gospodarza zapadnie 7 grudnia 2022 roku.

Polska była już organizatorem kilku piłkarskich turniejów i finałów o zasięgu międzynarodowym, takich jak EURO 2012, Mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku i Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgłosił kandydaturę federacji do zorganizowania Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku.

W 2022 roku turniej odbędzie się w Anglii, natomiast kontrkandydatami polskiej federacji w ubieganiu się o miano gospodarza Mistrzostw Europy są: Francja, Szwajcaria z Liechtenstein, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Decyzję poznamy 7 grudnia bieżącego roku.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...