STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Chorwacja, Portugalia i Szkocja rywalami Polaków w Lidze Narodów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiChorwacja, Portugalia i Szkocja rywalami Polaków w Lidze Narodów

Polscy piłkarze poznali swoich rywali w dywizji A tegorocznej Ligi Narodów. Są nimi Chorwacja, Portugalia i Szkocja. Przed podopiecznymi Michała Probierza trudne zadanie, jeżeli chcą włączyć się do walki o pozostanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Zdecydowanymi faworytami do walki o pierwsze miejsce w grupie A1 są Chorwaci i Portugalczycy. Losowanie odbyło się w Paryżu, a mecze grupowe zostaną rozegrane od września do listopada. 

Trudna grupa biało-czerwonych

Biało-czerwoni po raz kolejny zagrają w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Choć nigdy nie włączyli się do walki o awans do turnieju finałowego, to jednak utrzymanie w tej dywizji należy traktować jako sukces. W tym roku będzie o to jednak jeszcze trudniej. Kadra Michała Probierza nie miała szczęścia w losowaniu i trafiła na bardzo mocnych przeciwników. Została wylosowana do grupy A1. 


Czytaj więcej o reprezentacji Polski:


Z Polakami rywalizować będą reprezentacje: Chorwacji, Portugalii i Szkocji. Wydaje się, że na ten moment kadrowo każdy z tych zespołów jest mocniejszy od Polaków. Tyle w teorii, ponieważ boisko rządzi się swoimi prawami. Jedno jest pewne. Nie powinno zabraknąć emocji z udziałem polskich piłkarzy. Mecze grupowe Ligi Narodów zostaną rozegrane w trybie intensywnym od września do listopada 2024 roku. Wówczas zespoły rozegrają mecz i rewanż w systemie każdy z każdym. Losowanie tegorocznej edycji odbyło się 8 lutego w Paryżu, a Polska znajdowała się w trzecim koszyku dywizji A. 

Podział na wszystkie grupy dywizji A  Ligi Narodów

W tym roku Liga Narodów zostanie rozegrana według nowego formatu. Z każdej grupy awansują po dwie drużyny, które następnie zagrają w fazie pucharowej rozpoczynającej się od ćwierćfinałów. Stawką będzie wygrana w dywizji. Najsłabsze zespoły z grupy spadają do niższej dywizji. 

Wyniki losowania dywizji A Ligi Narodów 2024:

  • grupa A1: Chorwacja, Portugalia, Polska, Szkocja
  • grupa A2: Włochy, Belgia, Francja, Izrael
  • grupa A3: Holandia, Węgry, Niemcy, Bośnia i Hercegowina
  • grupa A4: Hiszpania, Dania, Szwajcaria, Serbia
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...