STS KOD PROMOCYJNY

Jeśli wygramy baraże, zagramy w grupie D

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiJeśli wygramy baraże, zagramy w grupie D

Choć nie znamy jeszcze wszystkich uczestników Euro 2024, to już poznaliśmy składy grup turniejowych. Jeżeli podopieczni Michała Probierza wygrają ścieżkę barażową, to trafią do grupy D. Tam czekają już światowe potęgi Holandia i Francja. Zestawienie uzupełnia Austria. Zanim jednak będziemy myśleli o meczach z tymi zespołami, musimy 21 marca pokonać Estonię, a kilka dni później w finale baraży uporać się na wyjeździe z Walią lub Finlandią. 

Niecodzienne losowanie. Polacy jeszcze powalczą o awans

Ze względu na ścieżkę barażową do mistrzostw Europy 2024 w piłce nożnej, sobotnie losowanie grup miało niecodzienny charakter. Wszystko dlatego, że poznaliśmy tylko trzy kompletne grupy. W kolejnych trzech znamy po trzy zespoły oraz ścieżki barażowe, z których awansuje ostatnia drużyna do danej grupy. Biało-czerwoni już w marcu powalczą w barażach o przepustkę na Euro 2024, jednak nie będzie o to łatwo. Najpierw 21 marca musimy pokonać u siebie Estonię. Jeżeli to się uda, to kilka dni później czeka nas spotkanie o awans z Walią lub Finlandią. Niezależnie od przeciwnika, rozegramy je na wyjeździe. 

Polacy mogą trafić do piekielnie trudnej grupy 

Jeżeli misja kadry Probierza zakończy się sukcesem, to Polacy trafią do piekielnie trudnej grupy na mistrzostwach Europy 2024. Wszystko dlatego, że zwycięzca tej ścieżki barażowej zamelduje się w grupie D. Tam czekają już reprezentacje Holandii, Francji i Austrii. Bez wątpienia biało-czerwoni w takim zestawieniu nie będą należeli do faworytów. Przy wygraniu barażów, czeka ich bardzo trudna walka o ewentualny awans do fazy pucharowej Euro 2024. 

Jak prezentuje się zestawienie wszystkich grup Euro 2024?

Poza grupą D na miano grupy śmierci zasługuje jeszcze grupa B. W niej zmierzą się: Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Albania. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich grup rozlosowanych w sobotnie popołudnie w Hamburgu:

  • grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria;
  • grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania;
  • grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia;;
  • grupa D: Holandia, Austria, Francja, zwycięzca ścieżki barażowej: Polska/Estonia/Finlandia/Walia;
  • grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, zwycięzca ścieżki barażowej: Bośnia i Hercegowina/Ukraina/Izrael/Islandia;
  • grupa F: Turcja, Portugalia, Czechy, zwycięzca ścieżki barażowej: Gruzja, Luksemburg, Grecja, Kazachstan. 

Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech rozpoczną się 14 czerwca. Finał zaplanowano na 14 lipca. 

ZOBACZ TAKŻE: EURO 2024: gdzie oglądać mecze?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...